Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenačítají některé weby

Zdravím, mám poslední týden problém si výpadky internetu od Vodafone. Dnes jsem i měnil jejich modem za nejnovější, ale mám problém s tím, že se mi nenačítají některé stránky (bazos.cz) a některé úplně normálně rychle ( seznam.cz). U těch, které se nenačtou nebo načtou velmi pomalu hodí chybu "connecting time out" a pak se za čas načte (cca po minutě). Mám router od Vodafonu s wifi a je jedno jestli chci načíst stránku s noťasem přes kabel či wifi u obou možností vždy stejné weby nenačte nebo pomalu. I přes telefon stejně ( FB, seznam... OK, bazos nenačte). Zkoušel jsem podle návodů změnit DNS na ten od Google. Nepomohl restart routeru. Nepomohl vypnout firewall ani antivir. Nemá někdo nápad, co by to mohlo způsobovat ? Už si nevím rady. V baráku máme z toho Vodafone routeru rozvedené kabely do další dvou pater a dalších dvou wifi routerů. Vždy bezchybně fungovalo, poslední dobou z ničeho nic přestalo jet. Díky mockrát za info.

PS - zkoušeno u více PC i telefonů, všude stejný problém

Ještě mám jeden poznatek a to, že jsme vyzkoušeli od modemu Vodafone odpojit ostatní internetové kabely, které jdou k dalším dvou bytům a pak začal internet fungovat a vše načítat v pořádku, když byl přes wifi připojen pouze jeden PC. Při zapojení kabelu od routeru Vodafone k dalšímu bytu internet zase začal zlobit :hm

nemaji v tom 2.byte jeste nejaky jiny internet (pres hotspot aj.) a nemicha se to dohromady?

nemaji tam zapojeny vlastni router kvuli jejich wifi - a neni zapojeny vadnou stranou? vystupni lan misto vstupni wan?

kdyz jsi pripojeny bez druheho bytu, dostavas od routeru nejake nastaveni. prikazovy radek "cmd.exe":

ipconfig -all

v tom vypisu bude i adresa brany/gateway
ulozit do souboru:

ipconfig -all > ipmoje.txt

a kdyz pripojis zpet ten byt se kterym to blbne, udelej si stejny vypis.
pak ho uloz do druheho souboru pro porovnani:
code]ipconfig -all > ipsoused.txt[/code]
nema ten soused neco nastavene s pevnou/statickou adresou? a neni to stejna adresa s routerem (gateway)? staticka adresa byt muze, pokud clovek nenastavi na konci ".1" a typicky je tak v konfliktu prave s routerem.

odkdy to blbne a co presne predtim menili v tom 2.byte?