Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel hd 630 chybí

Dobrý den, koupil jsem notebook z druhé ruky, vše v naprostém pořádku, windows pán nainstaloval čistý + ovladače ze stránek výrobce.
Všíml jsem si že v Device manageru je psano pouze "GeForce GTX 1060" Nikde tam Neni Intel hd 630 (7700HQ i7 procesor)

Nevím zda je to normální ze v device neni psana Intel hd 630, ani v dxdiagu, ani jinde. COntrol panel od intelu také nexistuje, jakoby nebyla nainstalovana intel hd, zkousel jsem ji doinstalovat ale píše to error pri instalaci s kodem 8.

Třeba má ten notebook nastavný nějaky optimus nebo nevím, má cenu se tim zabývat? Protoze u kazdeho notebooku co jsem mel tak v device manageru bylo " Intel hd 630, a pod tim Geforce GTX...

Děkuji.

u notebuků to nebývá zvykem, ale nebude ti než se přesvědčit v biosu, jestli se tam náhodou nedá integrovaná grafika zakázat.
co jsem někde čet, intel vyhazuje podporu kabylake a skylake z ovladačů, takže nejnovější driver bych nebral.
ve správci zařízení se taky dají zapnout "skryté krámy":

REM reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment" /v devmgr_show_nonpresent_devices /d 1 /f
REM nebo ve spravci zarizeni zatrhnout "skryta": odstranit zasedle a konfliktni kramy
set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

v Biosu jsou jen informace o notebooku, a Boot a podobně, nic o grafice tam neni vubec..

jeste by jsem chtel dodat ze jsem se spletl, je to gtx 1070, notebook acer predator G9-593

zkusil jsem ty skryta zarizeni v device managerua ukazuj stale jen gtx 1070.. prikladam screen..

fSYbZFw

Dekuji.

Edit: jeste by jsem chtel dodat ze na officialnich strankach ACER predator G-593, tak jsou ke stazeni ovladace ke vsemu,, Nvidia,zvuk,chipest,touchpad, ale Intel HD tam neni nikde ke stazeni..

siw dokáže zobrazit, jestli tam nějaká intelí grafika je nebo ne: https://www.gtopala.com/buy/buy-other.php
viz větev hardware --> pci

acer považuju za dětský ošizený odpad, jehož jméno se ve slušné společnosti nevyslovuje. ale aspoň v minulosti měli stažení ovladačů vždy přehledné.
normálně se intel chipset instaluje jako první, což acer bohužel nezdůrazňuje. ale i tak by se povolená intelí grafika musela ukázat aspoň jako noname vga.
že by se ji aceru podařilo úplně zakázat (=osazuje druhojakostní cpu s poškozenou grafikou)? u této firmy bych se nedivil. aspoň nenechá baterku zbytečně zahálet.

ovladač asi stažený máš: https://www.intel.com/content/www/us/en/download/776137/intel-7th-10th-gen-processor-graphics-windows.html
ale jestli ten hw acer zakázal, je ti k ničemu.