Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nekvalitní zvuk sluchátek u notebooku

Dobrý den, mám notebook Victus by HP 16.1 inch Gaming Laptop PC 16-e0000 (2V8Z6AV) od cca dubna/května. Do teď jsem ho používal jen kvůli práci, ale při volném čase jsem si našel čas na hraní.
Samozřejmě radši hraju se sluchátkama, takže jsem použil své staré z dob, kdy jsem měl PC, sluchátka jsou Sennheiser GSP500. Jenže mám takový menší problém a to, že po připojení sluchátek je zvuk příšerný. Zní jak když o sebe třískaj hrnce, bez bassů, humus, jak sluchátka od Vietnamců za 49.- ...
Dlouho jsem pátral po internetu, kde jsem nic moc nedočetl, pár lidí mělo podobný problém, který vyřešili ovladačema. U mě to ale nefunguje. Starší ovladače zvukovky jsem ani nenašel, na HP je pouze nejnovější. Jediné, co mi pomáhá a je to divné je, že musím do Správce zařízení, odinstalovat ovladače Realtek HD Audio, resetovat notebook a potom sluchátka hrajou krásně, jak mají ... kvalitně, bassy, reaguje zvukový program na ekvalizér apod.., ale jakmile je odpojím a hned zapojím, tak zas hrajou nekvalitně a musím celý proces opakovat..., je to fakt nepříjemný a nepohodlný...
Nevěděl by tu někdo, prosím, čím dál by se to dalo vyřešit.. nebo jestli se s tím někdo nesetkal.. psal jsem i na HP support a tam mi nepomohli..
Notebook má repro od Bang&Olufsen, na to jsem ale ovladače nikde nenašel, abych zkusil přeinstalovat...

Díky za každou radu..

Vše povypínané, v "Po spuštění" nic od zvuku ani není..
Zvuk se nastavuje pomocí B&O Audio Control, ale jakmile zapojím sluchátka, nejde v něm nic měnit a nic nereaguje.. až po odinstalování Realtek HD Audio ve Správci zařízení a resetu notebooku se zvuk opraví a v B&O Audio Controlu jde měnit ekvalizér apod.
Samotný program od B&O nemá žádné nastavení, aby šlo změnit...

ve spravci zarizeni (devmgmt.msc) mas co jako zvukovou kartu:
1) kdyz to nefunguje
2) kdyz to funguje

o zakazu automaticke aktualizace ovladacu nepises nic.

kdyz si zalozis noveho uzivatele windows a prihlasis se do nej, bude zvuk fungovat, i kdyz bude ve spravci zarizeni ten realtek?

Ovladače na repro jsou nesmysl.
Podívej se do programu od zvukovky (pro Realtek se jedná o HD Audio Manager, instaluje se spolu s ovladači), jestli v něm nemáš zapnuty nějaký zvukový efekty či blbě nastavenej ekvalizér.

P.S.: a píše se "basy", nikoli "bassy" (už jsem to bohužel viděl mnohokrát), je to normální české slovo.

Díky za vysvětlení slovíčkaření..

Nikde nic zapnuté nemám, protože ani nic nikde nastavit nejde. Ekvalizér a nastavení zvuku se dělá přes B&O Audio Control, ale jakmile zapojím sluchátka, tak nejde nic měnit a nic nereaguje. Samotný program nemá žádné nastavení, pouze v něm jde upravovat zvuk. HD Audio Manager ani v notebooku nemám, jenom ten B&O Audio Control

[spravca-zariadeni24866fc601726cdc.png]

Spustite "Správcu zariadení" a v položke "Zvukové vstupy a výstupy" vyhľadajte svoju zvukovú kartu, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte "Aktualizovať ovládač"

Nepomohlo?
Spustite "Správcu zariadení" a v položke "Zvukové vstupy a výstupy" vyhľadajte svoju zvukovú kartu, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte "Odinštalovať zariadenie". Po odinštalovaní vypnite PC.

Zapnite PC. Po spustení operačný systém nájde "Nové zariadenie" a automaticky ho nainštaluje. Po úspešnej inštalácii vás bude operačný systém informovať o tom, že "Nové zariadenie je pripravené k používaniu"

Pripojte slúchadlá a preverte ich funkčnosť.