Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor hraní/práce

Zdravím Vás,

sháním monitor pro hraní a práci.

Pracuji jako designer a baví mě si po večerech zrelaxovat u nějaké té hry.
Chtěl bych skloubit monitor, který by byl kvalitní jak pro hraní, tak práci grafického designera.
Například nastavení a přepínání profilů, které si nastavím na monitoru, když na něm například zrovna hraji, nebo pracuji.

Mám výkonný stroj s Ryzen 7700, 32gb ram a RTX 4070 Ti, takže bych asi nevolil 60-75Hz.

Je tu určitě možnost mít dva monitory, jeden na hraní, druhý na práci, ale raději bych zkusil cestu jednoho, který zvládne tak trochu oboje.

Momentálně vlastním https://www.czc.cz/dell-p2722h-professional-led-monitor-27/321529/produkt

Cena do 15 000,-
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

32" - 2560x1440 - skutečný 8bit

Asi jednoznačné vstupní podmínky pro tebe.

Trochu problém vidím v tom, že bys rád víc jak 60Hz, ale profi monitory se dělají právě 60Hz.

Tam si budeš muset vybrat mezi víc pro práci a víc pro hry.

Ale upřímně, po tom co máš teď, bude všechno zlepšení. :-)

Například:

60Hz https://www.alza.cz/32-philips-328p6aubreb-d5267628.htm

165Hz https://www.alza.cz/31-5-iiyama-g-master-gb3271qsu-b1-d7122362.htm

A tenhle si myslim, že by splňoval všechno, co žádáš, ale je dražší:

https://www.alza.cz/32-asus-proart-display-pa328cgv-d6713522.htm

Měl jsem 32" se 4K a monitoru jsem se zbavil. Rozlišení je moc velké, písmo je drobné a víme, jak Windows "pracují" s měřítkem. Respektive Win11 už docela ok, ale existuje spousta aplikací, která to nepodporuje.

Za mě je 4K vhodné až od 40", na 32" preferuju QuadHD a mimochodem: jeho RTX 4070Ti není karta na 4K, takže i z toho důvodu bych mu doporučil to 2560x1440.

hele mám 32" qhd v práci i doma, a celkem si říkám že právě u toho pracovního to chtělo spíš 4k. Jak píšeš, wokna už škálují celkem slušně, a veškerý trochu rozumný SW taky. A dovolím si kacířskou myšlenku - pokud by nestíhala grafika hry v nativním, tak když je rastr monitoru dostatečně jemný, není žádný velký průser hrát v nenativním - nižším rozlišení.

V práci nám koupili 27" QHD, klidně bych snesl i FullHD, ale ok.

Doma mám 32" QHD a vím, že víc nechci, jsem rád, že jsem se toho 32" 4K zbavil. Zajímavé u toho 4K monitoru bylo, že ikdyž jsem tomu vypnul všechny vychytávky, které to mělo, tak stejně byl obraz na 1920x1080 neostrý. Přitom směrem ke 4K teda 3840x2160 se jedná o poměr 1:4 a teda by 4px ve FullHD měly odpovídat čtverci a nahrazovat tak jakoby 1px. Snad rozumíš,co tím chci říct, ale to se zjevně nedělo, něco to muselo přepočítávat a obraz to kazilo. Přitom občas jsem hrál na 42" FullHD televizi a tam byl obraz vlastně o dost lepší než na tom 32" 4K monitoru přepnutém na FullHD.

Takže, pokud by tazatel chtěl 32" 4K monitor tak bych mu doporučoval, aby tohle předem vyzkoušel, aby se mu nedělo to co mně, aby se obraz po přepnutí na nižší rozlišení nerozostřil.