Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aky OS na stary notebook

Ahoj, nasiel som stary, plne funkcny notebook Compaq 6820s, kde je nainstalovany Windows XP (vyzera a funguje ako novy, vsetko funguje :)) ).
Aky free operacny system tam nahrat ked ho chcem pouzivat len na jeden ucel - obcasne surfovanie po internete ? Ako amater preferujem jednoduchost instalacie a minimum roznych nastaveni.
Vdaka :)

Za mě Ubuntu, ale vyzkoušej klidně oba dva systémy. Ne každému vyhovuje stejný systém. Zorin moc neznám, tak nemůžu soudit, ale proč ho taky nevyzkoušet? Klidně Ti může vyhovovat více. Máš to zdarma, tak Ti zo zabere jen trochu času, nic víc.

core2duo na dnešní internety spíš nestačí, i když použiješ blokování reklam.
ať ten systém není úplně zdechlý a trochu reaguje, musíš vyměnit velmi pomalý hdd za nějaký šuplíkový ssd
ale asi se ti nechce do toho kupovat 2x2gb ram, když to do měsíce vyhodíš :-/

samozřejmě pokud ti nevadí používat textový prohlížeč internetu, potom by to ten krám mohl utáhnout.