Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnocení PC sestavy

Zdravím, prosím o zhodnocení sestavy, zda-li bude vše fungovat, jak má a zda-li je zdroj dostatečně kvalitní. S cenou se chci vejít do 28 tisíc i s monitorem, s tím, že toto PC seskládané na CZC vyjde na 23 tisíc a pár drobných i s jejich příplatkem za sestavení. Monitor cena 5 tisíc.

Windows budu řešit až týden, dva po sestavení, předpokládám správně, že nelicencovaný Windows vydrží měsíc a můžu ho aktivovat až třeba klidně dva týdny po instalaci bez klíče?

PC: https://pcpartpicker.com/user/jesra/saved/hfV8ZL

Děkuji za věcné rady.

Beru na vědomí, ovšem dávám přednost Intelu, namísto AMD. Rozdílů jsem si vědom a je to pro mě, resp. pro účely počítače, naprosto nerozhodující rozdíl. USB nebude tolik rozhodující, zapojení bude především probíhat zezadu, kde bude zapojeno pouze myš, klávesnice, maximálně sluchátka - ty ale spíše buď v monitoru, nebo na předním panelu.

Čili do poznámky napsat, aby byl spraven flash na nejnovější BIOS, bude-li to potřeba? Ještě na něco si dát pozor? Skládat si ho nechávám dávat, ovšem bez Windows, které si chci nainstalovat sám, abych neplatil 4 tisíce za licenci.

Většinou tam vůbec nemusí instalovat Windows a ani to nedělají, pokud ho nechceš nastálo a nezaplatíš jim licenci. Normálně spustí nějaký live systém z USB a všechno otestují v něm. Teda pokud to vůbec testují, protože mám pocit, že ne vždy. Jestli tam budou instalovat Win (divil bych se), tak ho určitě nebudou zdarma aktivovat, pokud si to uživatel nezaplatí.
Čest malým prodejcům, kteří tam nechají třeba nějaký Linux, který je zdarma a někteří uživatelé si ho dokonce oblíbí natolik, že už slovo Windows neznají :-)
Jinak s tím Biosem by to klapnout mohlo, pokud si to uživatel přeje.