Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herny pc

ahojte,

co poviete na zostavu na hranie novych hier?

procesor Intel Core i5-13600K- aky chladic by ste ku tomuto dali?

doska Gigabyte B760 GAMING X DDR4

ram kingston 32gb, 3200, CL 16

graficka karta sapphire pulse radeon rx 6700 xt 12g

a aky zdroj by ste dali k tomuto?

Dívej.

Já nejsem hardwarář.
Ale fakta jsou následující:

AMD za výhodnější ceny nabízí lepší výkon ve hrách.
AMD i na pomalejší frekvenci drtí Intel (frekvence nejde porovnávat číselně).
Koupil bych něco na AM5 teď.
A opravdu jádra nejsou všechno. Nechci se dohadovat, ale hry dnes využíjí okolo 4 jader.
Zbytek je většinou ve stavu "pohoda". (Nechytejte mě za slovo).

Prostě Intel dnes nemá cenu.
Počkej si na někoho, kdo dělá do hardwaru. :-)

Jak už tu píšou, Core i-13600K má 6P jader a 8E jader. V herním PC využiješ pouze P jádra.

U AMD Ryzen 5700X má pouze 8P jader a stojí polovinu, 5800X to samé, rozdíl těch dvou je jen v boostu a teda taky spotřebě energie, to s tím souvisí. Ale ty si může koupit 5800X3D, který má kromě 8P jader ještě V-cache, to hrám hodně pomáhá a Intel tuto technologii zatím nedokázal implementovat. Přitom za ten Ryzen 5800X3D dáš pořád o tísícovku méně.

Nebo můžeš jít do Ryzen 7800X3D zase 8P stejně jako Core i7-13700K, ale přitom vyšší výkon, u něj si ale už něco připlatíš.