Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze do nového PC připojit starý disk s Windows?

Pořídil jsem si nový základ PC jen přidám grafiku z minulého PC, ale na novém PC mám windows, chci tam přidat starý HDD disk ze starého PC ale na něm je taktéž nainstalovaný windows, co se stane když ho zapojím do nového PC, budou se ty 2 systémy hádat? A jak to řešit aby jsem tam mohl starý disk zapojit a mít tak všechny položky a hry?

Změna hloupého předmětu, původně: Poraďte (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Nijak se to hádat nebude, přinejhorším si budeš muset v BIOSu nastavit, ze kterého disku to má bootovat.
Pokud jde o soubory ze starého disku, k těm se normálně dostaneš. Horší už to bude s hrami/aplikacemi. Některé fungovat budou, ale jiné bude potřeba nainstalovat znovu.

chceš používat nově nainstalovaný systém: ten nic neví o hrách a aplikacích nainstalovavaných na jiný / starý disk.

sice se dá starý systém upgradnout o ovladače základní desky, aby se rozběhnul v novém pc, třeba pomocí acronis universal restore: potřebuješ znát chipset na staré a hlavně na nové desce a způsob připojení disku.
ale když se takto musíš ptát a nevíš jak to funguje, nedávám tomu šanci.
navíc u laiků bývá starý systém v neskutečně zabordeleném stavu a většinou nemá cenu ho znovu křísit.