Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno detekce aitragu - princip

Na jakym principu dokáže android telefon odhalit šmírovánim airatgem? Jak je to vecne sorávně? Odhalí airtag nebo iphone?

Jktože to prý(?) umí i mobily z doby dřiv před airtgem? Hodně sklonované je bluetooth? Proč,když airtage je uwb? nebo má víc věci i nfc?

https://m.mobilmania.zive.cz/clanky/android-zjisti-ze-ho-sleduje-airtag-detekce-funguje-i-u-starsich-verzi-poradime-kde-ji-hledat/sc-3-a-1358244

Řešení:

Ty airtagy funguji vetsinou na bluetooth a komunitnim sdileni. Jakykoliv telefon detekuje BT zarizeni (airtag) a odesle jeho polohu na cloud.
Ty jako majitel mas pristup ke konkretnim (vlastnim) registrovanym airtagum.
Znamena to, ze kdyz nebude pobliz nikdo s iPhonem, nedozvis se, kde airtag je a kde se pohybuje.
A neni duvod, proc by airtag nemohl detekovat i Android

Ty airtagy funguji vetsinou na bluetooth a komunitnim sdileni. Jakykoliv telefon detekuje BT zarizeni (airtag) a odesle jeho polohu na cloud.
Ty jako majitel mas pristup ke konkretnim (vlastnim) registrovanym airtagum.
Znamena to, ze kdyz nebude pobliz nikdo s iPhonem, nedozvis se, kde airtag je a kde se pohybuje.
A neni duvod, proc by airtag nemohl detekovat i Android

Jasne, budes muset doinstalovat apku, pak muzes detekovat ID airtagu.
Tady neslo o pouzivani airtagu s androidem, ale o odhaleni smirovani.
Airtagy jsou zalozene na komunite. Pokud nebude pobliz nikdo s ajfounem a aktivnim pripojenim k siti, tak sledovani airtagu fungovat nebude.
A soucasne to muze slouzit i ke sledovani (neverejnemu) ajfoun uzivatelu - odesles polohu airgagu + id ajfounu, ktery jej detekoval