Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stale pripajanie na Wifi

Zdravim,

Otazka jednoducha,ako docielim to aby som sa na free wifi nemusel stale pripajat prihlasovanim ako host?jedna sa o pocitac,zhruba po pol hodine sa musim znova prihlasit co je dost otravne.vdaka za rady.ps:nastavenie mam pripojit automaticky.

Tento spôsob je používaný často pre free WiFi v inštitúciách, úradoch, hoteloch (niekde v lobby, recepcia...) , kde je potrebné pre určitú činnosť WiFi pripojenie - SSID a heslo je každému dostupné, preto obmedzujú dĺžku pripojenia na určitý čas (30min -1h), potom sa spojenie preruší. Ostatní to už jasne vysvetlili.
Pokiaľ ide o hotely - je tam free WiFi (guest...) na obmedzenú dobu, ale je aj plnohodnotné pripojenie, ak si (napr. zakúpiš ubytovanie s poznámkou WiFi voľné/ k dispozícii) a až v izbe, prípadne iným spôsobom (recepčný ti môže dať údaje na kartičke a pod.) máš "odhalené" SSID a heslo pre prístup.
Je to bežné skoro všade - aj vo svete, v zahraničí.