Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TP-Link Archer MR 200-chybajuce anteny

Zdravim radcovia,

Chcem sa spytat,vyhrabal som starsi router v popise,ale zistil som ze ma polamane obe anteny,respektive takto ziadne nema,zlomene na mieste kde sa srobuju na router.
Predpokladam ze takto zrejme nebude router korektne fungovat?,ci?,neviete kde sa daju zohnat nejake nahradne anteny,ktore by fungovali namiesto tych zlomenych?

Dakujem za rady

Já myslím, že to bude v cajku. Kdysi jsem kupoval pro svůj Tp-Link kvůli dosahu k bazénu podobné, ale ty měly zisk 5 dBi a kvalita šla nahoru. Bylo to kvůli zateplení domu. Když jsme ho zateplili, tak byl signál a kvalita hodně nízko a nedostal jsem se ani do emailu, proto jsem zkusil jiné antény. Od té doby v pohodě, včetně přehrávání videí. Taky není podle mě nejlepší mít nastavený vysílací výkon úplně naplno, chce to zkoušet a měřit chybovost. Silný signál nemusí automaticky znamenat kvalitní, stabilní a rychlé připojení.
Odborník na to ale nejsem, s tím Ti poradí Fleg nebo méďa Brtník :-) Mají to v merku. Já s tím laboroval půl dne, než jsem nastavil konečný výkon a polohu AP. Chodil jsem po domě a po zahradě a měřil telefonem signál a kvalitu :-) Od té doby už cca. 5-6 let na to pro jistotu nesahám.

To funguje bez antén? To bych nečekal, že tam nějaký signál bude :-) Každopádně antény si tam tam dej, zbastli si je třeba ve volném čase, bude to určitě lepší nebo kup rovnou nové AP.
těch 1500,- zase není tak moc a budeš mít daleko lepší pokrytí signálem, rychlejší a hlavně stabilní připojení. Základ, kam ho umístit už máš :-) Hodně štěstí.