Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nechce přepínat mezi integrovanou a dedikovanou grafikou

Dobrý den. Dnes jsem si zakoupil tenhle notebook
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7. Nainstaloval jsem si win10. První mi nefungoval internet..vyřešeno aktualizaci Biosu. Teď ale řeším problém. Stáhl jsem si hry. Notebook nechce přepnout z integrované grafiky na tu 4050. Ve správcích zařízení je nainstalována. Zkoušel jsem i nastavit prez nvidia a nic. V biosu jsem našel jen možnost buď trvale zapnout integrovanou grafiku nebo ze se bude přepínat…taky nefunguje..napadá mě poslední věc. Muže to byt tím ze na stránkách výrobce Lenovo jsou ovladače pouze pro win11 a proto to děla tenhle bordel? Ze budu muset nainstalovat win11? Nebo mám proste smůlu a je to na reklamaci? Dekuji

klasická vadná domácí instalace ovladačů, jsi tisící první. čili nemáš smůlu, tu má prodejce. je to rukama.
pro laiky je jediným řešením to vrátit a kupovat zásadně nainstalovaný ntb s ovladači.
a ještě si udělat kompletní zálohu toho systému do image - někam na externí disk, než to zase rozdrbeš.

pro zvídavé: u těchto herních krámů záleží na správném pořadí instalace ovladačů. a doporučuje se je instalovat od výrobce ntb, ne z nvidie.

Našiel som toto:
http://www4.driveridentifier.com/scan/lenovo-ideapad-gaming-3-15arh7-82sb-driver/desktop/1DE9199BC13946E1AC7C9F1F11E80320
po rozkliknutí u grafiky na update
http://www4.driveridentifier.com/scan/nvidia-geforce-rtx-3050-ti-laptop-gpu-driver/download/600066248/1DE9199BC13946E1AC7C9F1F11E80320/PCI%5CVEN_10DE%26DEV_25A0%26SUBSYS_3AF817AA
Je tam uvedené Hardware ID
PCI\VEN_10DE&DEV_25A0&SUBSYS_3AF817AA&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_25A0&SUBSYS_3AF817AA <---- Device ID matches with our database
takže podľa toho vyhľadať na nete.

A dostaneme sa sem
https://treexy.com/products/driver-fusion/database/id/pci/ven_10de/dev_25a0/
a tam už presne vyhľadať podľa toho plného PCI\VEN a stiahnuť.