Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Panasonic TZ5 nenahrava dobre HD video - chyba fotoaparatu, alebo pamatovky?

Tento fotak podporuje HD video, ale dokaze nahrat len kratky casovy usek, niekedy 30 sekund, niekedy aj 2, 3 minuty a niekedy len 10 sekund. Potom sa zobrazi tato hlaska: "Zaznam filmu byl zrusen naslednem omezeni rychlosti zapisovani na kartu". Fotak podporuje SDHC, pamatovka je 8GB, Class 6, teda asi najrychlejsia, len je urcena pre Eee PC, ale to by vraj nemal byt problem. SD video nahrava bez problemov, rovnako fotky.

Pytal som sa na to tam kde som kupoval fotak a pamatovku a poradili mi internet. Reklamovat som nemohol, lebo som potreboval fotak na vikend, teraz pojdem, ale neviete kde moze byt problem? Co format? Formatoval som to na FAT32, taky format tam bol aj predtym, ale preformatoval som to. Nechcem zbytocne reklamovat fotak, to by bolo 30 dni...

Dakujem.

daj si pozor na sandisk,ten vyrába sdhc karty s pomalším zápisom cca 15MB/s a hi-speed 20/25MB/s a obidve sú označobvané ako sdhc ultra,inak so sandiskom nieje vôbec problém,ale kúp si to radšej v nejakej foto-predajni,tam väčšinou držia len modely vhodné pre foťáky a kamery

No myslim ze ked uz som nasiel Panasonic pro hispeed a clanok v ktorom presne tieto karty su vhodne a urcene na HD video, navyse je to aj rovnaka znacka, este som nasiel aj 16GB verziu za cenu podobnu Sandisk extreme 3 ale len 8GB, tak nemam co riesit. Jediny problem teraz je ta dostupnost 14 dni, taka je vsade v kamennych obchodoch, ale vraj sa to moze zmenit.

Konecne bola ta karta Panasonic na sklade, uz som ju aj kupil, HD video funguje, nezobrazuje sa ziadna chyba po niekolkych minutach, takze povodny problem je vyrieseny, len nastal dalsi.

Zostavajuci cas tam je 8min 27sek., rovnaky je aj na 4GB karte, ale tato Panasonic je 16GB. Pri nahravani sa ten zostavajuci cas neodpocitava presne, je to pomalsie, ale neviem preco je tam ten limit, nema tam byt ziadny, dlzka zaznamu by mala byt obmedzena len velkostou pamatovej karty, takze je to chyba?? Prave som skusal nahravat a to sa automaticky, bez oznamenia chyby, skonci presne po 15 minutach.

Okrem toho velkost mov HD videa je strasne velka, 15 minut ma presne 1,57 GB (1 693 358 090 bytes), takze 2GB limit to nebude, len bude to treba konvertovat, ale na to asi zalozim novu temu. Hlavne ma zaujima preco mozem nahravat len 15 minut, podla popisu ktory som nasiel ma byt dlzka videa obmedzena len velkostou pamatovej karty. :-/

Na dpreview píšu:

"The movies are recorded in QuickTime MJPEG (.mov) format and at the highest quality settings work out at a whopping 5.1 MB/sec. The maximum length of a movie recording is 15min if you don't run out of space on your memory card before that. You'll fit around 10 minutes of footage onto a 4GB card."

takže to bohužiaľ nebude chyba ale vlastnosť.