Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kryptoměny

Jak to funguje? Je to opravdu tak že vám je nikdo nemůže zmrazit a neexistuje žádný centrální subjekt? Kde by je měl mít člověk uložené? Díky

Záleží, co s kryptoměnami hodláš dělat.
Pokud s nimi chceš aktivně obchodovat, pak je držíš na tržišti, protože neustálé převádění mezi tržištěm a HW peněženkou je nepraktické a navíc poplatky.
Pokud je chceš koupit a uskladnit na 20 let, pak má smysl hw peněženka s tím, že budeš sledovat vývoj a při ukončení podpory pak pořídíš novou a převedeš to tam.

Jedna věc je "nemůže zmrazit", druhá to, že pokud by mezi centrálními bankami a reprezentacemi států vznikla poptávka, že je potřeba proti krypto zasáhnout, nemusí ti být "nemůže zmrazit" nic platné. Stračí, když zakážou bankám měnit krypto za fiat měny. Sice ti nikdo krypto nesebere, ale co s tím budeš dělat?¨Nakupovat na darkwebu? Je to samozřejmě jen můj osobní názor, příznivci krypta by se mnou jistě nesouhlasili.

Já s krypto skončil v okamžiku krachu (nebo vytunelování) MtGox banky, kde jsem před mnoha lety něco měl. Tehdy to žádnou velkou cenu nemělo, takže jsem žádnou velkou ztrátu neutrpěl.

Ach jo. Pokud by byla zakázána směna krypta za dolary, eura, šfajc-franky, jeny... tedy za všeobecně směnitelné měny - kde a jakou službu bys pořídil? Máš dnes kupříkladu "zbytečné" - nebo naopak "úspory na důchod" dva-tři-pět mio Kč, máš strach, nakoupíš tedy coiny, které se ale bohužel stanou zásahem států a jejich centrálních bank nesměnitelné. Co pak?

Abych předešel info-šumu, nejsem proti kryptoměnám, ale jako investici (bezpečné uložení peněz) bych si to určitě nepořizoval. Tisíckrát jistější je to (s ohledem na posledních 100 let) nijak extra výnosné zlato.