Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NTB se vypne místo režimu spánku

Najednou se mi NTB (Windows 10) začal při zavření/dlouhé nečinnosti sám vypínat, ačkoliv mám nastaveno přechod do režimu spánku. I když manuálně dám režim spánku na tlačítku napájení, tak se počítač vypne, a to nejspíš "na tvrdo", jelikož všechny aplikace mi po zapnutí hlásí, že nebyly řádně ukončeny.
Nevíte, kde by mohl být problém?
Děkuji

Řešení:

Tlačítko režimu spánku je nastaveno, aby se počítač přepnul do režimu spánku nebo vypnul?

Win+R: control ENTER
Možnosti napájení a nastavení tlačítek napájení, nastavení pro zavření víka

Ještě mě napadly chybějící ovladače notebooku pro powermanagement.

Na tlačítku napájení i při zavření víka je nastaven režim spánku. Taky mě původně napadlo, že je to tím, ale i když dám Start-Napájení-Režim spánku a po pár sekundách ho chci probudit, tak se zapíná a aplikace nebyly řádně ukončeny. Takže to není nastavením, ale z nějakého důvodu počítač nejde uspat.

Zkusím najít/aktualizovat ovladače, jestli je to tím, ale nenapadá mě, proč by najednou zmizely, protože to do teďka fungovalo a ani se v poslední době ntb neaktulizoval.

Děkuju za nápady.