Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přihlašovací heslo po spuštění notebooku

Noťas mi už téměř nefungoval, tak jsem dal obnovu systému do továrního nastavení se smazáním veškerých souborů atd. Po instalaci jsem zadával všechny potřebné informace s přihlašovacím názvem a heslem. Chtěl jsem bez hesla, ale bez toho mě to nepustilo dál. Po instalaci jsem šel do nastavení, kde jsem to chtěl odstranit, ale ta možnost tam nebyla a povedlo se mi to převést do stavu, kdy po spuštění systému jsem neprve nucen stisknout ctrl+alt+delete a následně i zadat heslo. Když jsem šel znovu do nastavení, abych tuhle další opičárnu vrátil zpět, alespoň pouze k tomu přihlášení heslem, tak se mi zobrazuje toto okno, ve kterém je jen možnost NE a nic se nedá vrátit. Nevím, jak odstranit přihlašování přes ctrl+alt-delete a i heslo.
Noťas je koupený s originál Windows 10.

Díky předem za pomoc

Pokud to je instalované s MS účtem, musí být zadáno heslo (lze převést na lokální účet a tam možná to jde bez hesla, ale není to pro "správce" rozumné).

Můžeš založit další účet typu uživatel bez hesla.

Nedokážu tam udělat vůbec nic. Na všechny změny mi vyskočí okno z mého úvodního příspěvku. Zde mi to píše, že se musím přihlásit účtem správce, ale nevím jak to udělat, když mi na všechno vyskakuje okno, kde je pak pouze volba - NE (obrázek z prvního příspěvku. Zkoušel jsem i nainstalovat LibreeOffice, ale nedokončí se to, vyskočí znovu to okno s tím panelem účtu.

tipuju, ze ten windows je detska verze home a tobe predstira, ze jsi jeho spravce, hehe.
(to je billuv trest za to, ze sis nechal vnutit prihlasovaci ms-ucet, navic ve zkriplenem derivatu windows)

co s tim:
nabootovat z flashky hirens64, na ni pak objevit password utilitu pro reset hesla.
1) nevahat ji pouzit: aktivovat ucet administrator, muzes mu pro jistotu smazat heslo, ale nejspis nebyl nikdy pouzit.
2) pamatuj, ze ve win home funguje administrator jen v nouzovem rezimu
3) proto pomoci te utility pro jistotu zalozit dalsi ucet "admin", jestli to umi.

restart, vytahnout flashku a nabehnout do nouzoveho rezimu, tam se prihlas jako administrator nebo admin - co pude.
a ted jsou windows jen tvoje a delej si co chces. pripadne pod docasnym administratorem by sel zalozit regulerni "admin" prave zde, bude uz fungovat i bez nouzoveho rezimu.

Díky moc za informace. Jak píšete reset hesla, tak heslo měnit jde, ale odstranit ne. Mohlo by tak stačit jít pouze do nouzového režimu a tam s tím zkusit něco udělat, nebo je nutný ten bot hirens64? Teď jsem v práci, tak to budu řešit odpoledne.

administrator ... tento ucet je default zakazan
navic v home verzi win funguje jen v nouzovem rezimu
z jineho spravce jde aktivovat a smazat heslo v prikazovem radku...
net user administrator /active
net user administrator ""

taky to jde naklikat ve sprave uzivatelu = lusrmgr.exe, snad funguje i v home verzi.
(pak se clovek obejde bez usb hirens)

jiny admin ... at neni clovek odkazany na nouzovy rezim, muze si v tom lusrmgr.exe vytvorit normalniho lokalniho uzivatele, treba "admin".
nastavit mu ze je clenem skupiny "administrators".
ze heslo je platne stale (nebude ho chtit zmenit).
adminske heslo pak nastavit co se dobre pamatuje, treba "a".

delam to proto, ze osobne nesnasim prihlasovani microsoftim uctem, chci mit vzdy lokalni ucet na pc.