Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade GK

Ahoj,
měl bych dotaz jakou z dostupných karet by dokázala utáhnout tato sestava?

Procesor - Intel Core i5-4590
Základová deska - ASUS H97-PRO - Intel H97
Zdroj - Seasonic S12II-520 - 520W

Původně tam byla AMD R9 280, ale ta už odmítá spolupracovat :)
Předem děkuji za radu.

GTX 1070 maximálně GTX 1080, ale už to plné využití bude hra od hry.

Ty už neseženeš, leda bazar, což si myslim za nějaké rozumné peníze není až tak blbý nápad.

Samozřejmě je to hra od hry, upgrade celého PC asi nechceš?

Jestli nebude v brzké době nějaký výraznější upgrade, tak bych asi šel do RTX 3060, což bude sice přepal, ale zase bude ta karta krásně tichá a 7 tisíc zase není tolik.

https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-8g-d7667300.htm

Můžeš samozřejmě levnější kartu, ale pozor na to, aby měla všech 16 linek, což je pro tvů zastaralý PC potřeba.