Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slim skříň na přenosný počítač

Odešel mi teď Dell 3020 - vyřazený kancelářský počítač, který jsem brával na víkendy na chatu. Měl hezkou úzkou skříň.
Bohužel má atypický zdroj a skříň je tedy nepoužitelná pro stavbu nového PC.

Díval jsem se na nabídky PC skříní, ale všechny i ty MINI TOWER vypadají že jsou dost velké. (Ano zdroj...)

PROSÍM VĚDĚL BY NĚKDO O NĚJAKÝCH SLIMOVÝCH (ÚZKÝCH) SKŘÍNÍ? Bude tam jen MB+CPU+RAM+M2, kancelářský stroj.

Děkuji moc

[iu]

ten znackovy dell ma 100% atypickou zakladni desku i zdroj, do bezne miniskrine z obchodu to nedas.

neuvadis presny typ, skoda. asi typ "sff" + nejaky kod.
jestli ti zalezi na te skrini, koupit v bazaru/repas stejny model o 2-3 generace cpu starsi, vnitrek vyhodit a skrin pouzit.

pravdu díš. mu neumřela skříň, ale pc čili vnitřek.
pak je příležitost jít do něčeho ještě menšího převoznějšího: repas minipc ... do těch větších mini se vleze i notebuková mechanika, tu nechce. takže asi ideál.
nebo o něco větší sff skříň - small form factor je menší desktop, asi to co má na fotce. z nich bych preferoval "s" procesory, mají nižší příkon. u miniskříní výše je kvůli chlazení zajímavá úsporná řada cpu "t".

PicoPSU a externi 12V adapter.

To určite, aji kdyby to mel udělat na základe MB typu Asrock J5*** https://asrock.com/mb/Intel/J5040-ITX/index.asp#Specification, CPU QuadCore Gemini Lake + 8GB DDR4 mu musí na běznou činost stačit s přehledem.
Celé je to chlazené pasivně, PICO taky není problém když nepotřebuje vyloženě zapojit víc HDDs nebo napájet nějakou 6pin & ↑ GPU.

PS: Ale hotová řešení typu DELL viz Brtník jestli nejde o DualCore (min verze s Intel Core i5 7500T) bych bral také v potaz.

Mě jede 24/7 HTPC J4** teda slouží především jako NAS v : odkaz IN WIN CHOPIN
Už má integrovany zdroj (150W 80 PLUS) typu ITX Flex ATX PSU. Kvalitní konstrukce, samotné PC je opravdu velmi malé, menší už to snad ani nejde ..
[chopin_overview_space_02.png]