Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno V bezpečně odebrat HW jsou i pevné disky. Jde to změnit?

Zdravím.
Po nové instalaci W11 jsou pod ikonou "Bezpečně odebrat HW a vysunout média" nejen externí disk nebo flash disk, jak bych čekal, ale i pevné disky. Viz příloha. Zajímavé je, že SSD tam není.
U dřívější instalace W11 se stejnými disky a procesorem, ale s jinou základní deskou (dříve ASUS a teď Gigabyte) v této nabídce zobrazené nebyly.

Dá se s tím sice žít, ale dá se to nějak změnit, aby tam pevné disky nebyly? V Nastavení - Bluetooth a zařízení (dříve Zařízení a tiskárny) nic k tomu nevidím.

Díky.

Řešení:

Hotovo, díky.
U toho YT nejde ani tak o postup, ale o cestu v menu UEFI, kde to tam je.

U Gigabyte je to zase jiné jak bylo u ASUS a najít v UEFI něco, chce dávku trpělivosti a také odvahy nevlézt kde nemám. Abych to příště nehledal, tak je to v Settings - SATA Configuration - Chipset SATA Port Hot Plug

Jo starý dobrý Ami BIOS, kde že jsi. :-)