Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kancelářská sestava.

Dobrý den. Prosím zdejší rádce o navržení komponentů na kancelářský PC. Ujel mi trochu v tomto segmentu vlak.
Jednalo by se o základní desku, paměti a procesor. Preferuji Intel, ale není to nezbytně nutné. Integrovaná grafika.
Můj starý komp mi odešel do křemíkového nebe.
Děkuji za Vaši snahu. Komponenty nemusí být nutně ty nejlevnější.

kancelarske kramy nepotrebuji zadny vykon, nejvic spotrebuje internetovy prohlizec.
tomu vyhovuje skoro libovolny novejsi repasovany pc.
protoze moderni cpu intel umi jen topit, jinak jsou k nicemu a tim padem drazsi sestava.
(historicke/repasovane amd nestoji za nic. u novych pc je to prave naopak)

chces asi 4jadro, ram 8gb nebo si rozsiris, zakladni ssd od prodejce nebo si das 1-2tb vlastni.
zkus treba gigacomputer.cz, sekce mini pc, maji volitelne paramery (i5 6.generace aspon)

Klidně ... ale vyloženě na kancl je to "předimenzované". CPU stačí bohatě něco jako AMD 3400G nebo Intel I3 (včetně box chladiče), zdroj je taky "s velkou rezervou". Nějakých 5-6 let stará I3 stačí i na zpracování fotek.

Taky jedu na i4770 :-) a výkon mi nechybí ani při zpravování RAW souborů, o webu nemluvě.

Známí mají i3 asi 8 let staré ... a nestěžují si.

Pokud jde o "kancl", jakýkoliv dnešní CPU je "s velkou rezervou" i do budoucna.

Ale pokud cenu neřeší, proč ne. Chtěl jsem jen upozornit, že většina rad "na kancl alespoň i5/5600g" je přehnaná.

Na Alze mají nejlevněji:

AMD Ryzen 5 4300G 2159Kč
AMD Ryzen 5 4600G 2339Kč
AMD Ryzen 5 5600G 2959Kč

Za mě teda i ten nejdražší z nich je pořád levný a jelikož je novější, bude mít delší podporu. Ekonomicky teď se zjevně vyplatí ten prostřední. Pokud půjdu jen po ceně, získám něco, co v budoucnu stačit nemusí, aneb ještě v době Skylake po příchodu Ryzenu 1 to vypadalo, že 4 jádra stačí všem a navždy. Nemůžeš vědět, jestli to bude platit i v budoucnu.