Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet v Pivnici

Nazdar, bývam na 5. poschodí v paneláku a chcel by som net kvôli kamere v pivnici. Tam mi wifina samozrejme nedosiaha a LAN kábel ťahať dolu by bolo náročné.Uvažoval som nad dátovou SIM kartou a router na SIM.Neviem ,ale akú spotrebu dát by mala kamera za mesiac,preto neviem aká by bola vhodná.Poprípade ak máte nejaké lepšie riešenie,vďaka.

Jedno z teoreticky možných riešení by bol PowerLine. Teda premostiť Internet skrz elektrické vedenie, ak je to krátka vzdialenosť a stejná fáza, mohlo by to fungovať. Avšak v paneláku s tým nemám skúsenosti, a ak má niekto v paneláku na stejnej fáze nejaký spotrebič čo posiela veľa šumu do siete, tak to bude problém.

Osobne by som požičal si nejaký PowerLine, prípadne kúpil, vyskúšal a ak to nebude fungovať, do 14 dní je možnosť vrátiť kúpený produkt. Potom by som riešil cez SIM.
Vlastne cez SIM by to mohlo byť lepšie a stabilnejšie, problém je ale cena. Ale ak by si od 4ky a za 13€ si vieš aktivovať nekonečné dáta (reálne je tam FUP limit 300GB ale ten limit nedosiahneš s jednou kamerou ani náhodou).

PowerLine napríklad:

TP-LINK TL-PA7017PKIT
STRONG sada Powerline 1000 DUO FR

Jedno dáš k routeru, druhé ku kamere.