Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RawExtractor nevidí Raw

Zdravím, chtěla jsem převést složku raw souborů do jpg přes RawExtractor, ten je ale nevidí. Mám nový foťák a rawy ze staršího normálně najde, načte a převede. Nemůžu přijít na jádro pudla. Čím by to mohlo být prosím? Díky

Proč nepoužiješ firemní RAW konvertor ??? URČITĚ je lepší, než zastaralý free konvertor. Co je to za foťák?

Všechny značky mají kvalitní RAW konvertor (obvykle včetně fotoeditoru) zdarma ke stažení. Na rozdíl od přímého převodu do jpg ve fotáku (a obecných free konvertorů) tam je pár věcí navíc.

Canon má vlastní, Panasonic má vlastní + velmi kvalitní Silkypix, Nikon má velmi kvalitní (trochu modifikovaný) Silkypix, Sony má vlastní, Fuji má velmi kvalitní Silkypix, ostatní značky neznám (ale určitě také mají).

možno bude treba upgradovať RAW kodek pre dotyčný fotoaparát v operačnom systéme.....alebo raw viewer,pokial je to napr. sony foťák s novým raw 2.0 kodekom,ktorý podporuje 32/64-bit windows,alebo big sur-ventura macos.....