Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor s USB-C redukce

Zdar,

ve firmě nakoupili monitory Dell 27" 1920x1080. Kolegyně potřebuje k počítači dva, jenže problém je, že na monitoru není DisplayPort. (Neskutečné, ale co byste chtěli od Dellu.)

Takže monitor má 1xHDMI a 1xUSB-C.

Počítač má 1xHDMI a 1xDisplayPort. (Je to nějaké HP.)

Jeden monitor se propojí přes HDMI, na druhý je teda třeba redukce DP na USB-C.

Tahle? Nebo jaká?

https://www.alza.cz/alzapower-flex-core-usb-c-displayport-black-d5663789.htm

Řešení:

Kolegyně potřebuje k počítači dva (...monitory)
Takže monitor má 1xHDMI...
Počítač má 1xHDMI a 1xDisplayPort. (Je to nějaké HP.)

jeden monitor připojí kabelem hdmi-hdmi
druhý monitor bude přes kabel dp->hdmi

dp v počítači toho umí možná víc, ale když jste si k těm pc úmyslně koupili monitory s hdmi vstupy, co teď naděláte.

Podle IT je, já bohužel nezapsal typ toho monitoru, viděl jsem ho jen chvíli, té kolegyni mají přijít zítra nebo v pondělí.

Mohl bys navrhnout něco konkrétního z jakéhokoli obchodu, já to potom IT přepošlu, že teda když koupili krámy, tak ať dokoupí převodníky.

Co tak koukám, tak je to všechno z USB na DP (ale pokud je to skutečně jen redukce, mělo by to fungovat v obou směrech - v tom USB-C bývá signál DP, buď to někdo má ověřené nebo vypůjčit a vyzkoušet) ... Nebo použít z DP na HDMI, to je běžné.

Kolegyně potřebuje k počítači dva (...monitory)
Takže monitor má 1xHDMI...
Počítač má 1xHDMI a 1xDisplayPort. (Je to nějaké HP.)

jeden monitor připojí kabelem hdmi-hdmi
druhý monitor bude přes kabel dp->hdmi

dp v počítači toho umí možná víc, ale když jste si k těm pc úmyslně koupili monitory s hdmi vstupy, co teď naděláte.

Jsem blbej, děkuju. Na mou omluvu, včera jsem měl dost a za chvíli potom, co jsem se zeptal, jsem u PC vytuhnul a vzbudil se až někdy v půl jedenáctý. :-)

Nakonec je to navíc jinak.

V PC jsou 2x DisplayPort, monitor má každý HDMI, (USB-C vůbec nepotřebuju), takže se prostě musí nakoupit převodníky DP na HDMI.

Dík.