Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "zmizení" grafiky

Ahoj všem,

u Dellu Precision 7730 jsem aktualizoval BIOS. Po aktualizaci byla cítit spálenina z NB a bohužel dedikovaná grafika už nenaběhla.
Chtěl bych se zeptat, zda je 100% grafický čip v háji nebo po updatu BIOSU mohlo dojít k nějaké změně nastavení desky??
Ta spálenina hovoří asi víceméně za vše, zase na druhou stranu po updatu BIOSU může ten čip odejít?
Popř. jak prosím zjistím, že je grafika definitivně v hháji.

Všem moc děkuji

Jaký byl důvod aktualizace? Byla to správná verze BIOSu z oficiálních stránek výrobce nebo nějaká modifikace? Ke změně nastavení dojít mohlo, ale pokud byl BIOS ze stránek výrobce notebooku, tak určitě jen podle specifikací určené výrobcem. Teda pokud to nebyl nějaký Alfa nebo Beta BIOS.

takže žádný důvod k aktualizaci biosu nebyl.

příčinu odejití "cad" grafiky nvidia nevím. ale protože nevíš co děláš (proč aktualizuješ bios, měnil jsi snad nějaký hw?), těžko uvěřit jakémukoli tvrzení "to samo".

dá se nabootovat z jiného live-os, který by detekoval hw. ale obávám se, že potvrdí, co avizoval smrad z ntb.