Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalený počítač

Ahoj měl bych dotaz před pár dny se mi strasně zpomalil počítač do té doby fungoval normálně už jsem zkoušel vše možné co jsem dohledal na internetu / uspat programy aby se nespouštěli po zapnutí počítače vše nepotřebné odinstalovat atd. / Předtím jsem spustil i Cyberpunk 2077 a dal se hrát teď s obtížemi World of tanks a seká se. I otevření průzkumníka trvá cca 10s. Nějaká rada nebo přeinstalace Windows
Počítač je starší ale fungoval
Gigabite H77-ds3h
Intel i7 3770
RAM 8GB
Nvidia GTX 1050 Ti 4gb
Windows 10 operační systém na SSD 500MB ostatní na HDD 2TB rozdělen na 2 oddíly
Internet optický kabel 1GB
Předem děkuji za vaše rady

otevření průzkumníka trvá cca 10s. Nějaká rada nebo přeinstalace Windows

vir je možný.
druhá kontrola adwcleanerem neodhalila nic? předchozí zamoření se znovu neobjevilo? on totiž mohl vyčistit spyware, ale ne zdroj nákazy, který ho vyrobí vždy znovu po spuštění.
kromě toho tipuju, že je nežádoucími doplňky napadený i průzkumník, typicky neoriginální položky v menu na pravé tlačítko myši.

o 90% domácích samoadminů si myslím, že neumí instalovat základní ovladače. z celého pc si vzpomenou leda na grafiku, toto bývá taky výsledek.
hw je hodně slabý. pokud máš povolené automatické aktualizace ovladačů, m$ ti ten systém stejně automaticky rozesere.

Po spuštění Windows vytížení Procesor 12%

má být skoro 0%

zjisti si v "ms process explorer" co dělá těch 12%, nesmysly pro tvůj slabý pc killni a v "ms autoruns" zakaž start.

tak vytížení je k 0% těch 12% byl prohlížeč nevšiml jsem si
Ano hw je slabý doby kdy jsem travil u počítače spoustu času jsou dávno pryč co mám rodinu jsem rád když si zahraju tak hodinu po práci takže asi tak. Není to tak dlouho co vše fungovalo bez problémů ale evidentně bude nejlepší vše přeinstalovat když si neumím ani stáhnout ovladače ale děkuji za reakci