Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporucte VDSL modem

S VDSL modemami nema ziadne skusenosti, prehlad, bude sa pravdepodobne jednay o VDSL2, je to dsl od O2 CZ. Mozem si zobrat ich za 66 mesacne, alebo jednorazova kupa za 4100 (zyxel) alebo O2 smart box 99 mesacne jednorazovo cca 6000, alebo si zadovazit vlastny dsl modem.
Pripojenie bude asi pre 10 zariadeni, vyhradne cez wifi (tel, ntb, tablet, mozno aj sucasne).
Skusenosti s tymito zariadeniami ? Alebo doporucit iny modem? O2 CZ poskytuje len IPV6, pripadne oplati sa doplacat mesacne za IPV4 cca 250 CZK?

zyxel-o2-gateway
o2-smart-box-2-cerna

Laicka otazka? Na co sluzi terminator? Predpokladam ze je to len akysi prevodnik kde na vystupe mam uz RJ45 za ktory mozem pripojit akykolvek klasicky router. Otazne je, kedze to budu zapojovat (konfigurovat) laici, ci nepouzit ich router, tam by to mohlo byt na zaciatok systemom zapoj a chod :-)

V případě routerů od Mikrotiku stačí na fyzickém rozhraní vytvořit VLAN 848 a následně při konfiguraci PPPoE klienta vybrat tuto VLAN jako rozhraní, na kterém se má vytočit spojení. A to by asi bolo trochu zlozite, kedze nas tak trochu tlaci cas. Idealne by bolo, zobrat aj terminator aj ich modem :-) A ked znalosti pokrocia a cas dovoli, tak experimentovat :-)

Info
250 mbit
Jen osobně, já bych určitě doporučila náš modem. Jelikož na adrese máte až 250 Mb/s. A to pomocí technologie Bonding. Technik nainstaluje modem i právě Terminátora současně. 🙂 A terminátor je v ceně.
Pri 100mbit je klasicky vdsl modem.

Len sa desim toho IPV6, nikdy som s tym nerobil, nenastavoval . . . To by bolo na vstupe . . . na wifi si uz mozem nastavit interne ipv4, nie?
Nema niekto po ruke nejaky itinerar co sa tyka IPV6 v mikrotiku? hlavne fw a pod . . .