Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zřejmě mám zavirovanou domácí síť, jak dál postupovat?

Dobrý večer,
před rokem se začaly dít podivné věci s mojí domácí Wi-Fi sítí. Stalo se tak po připojení kamerového systému do sítě kvůli vzdálenému dohledu. Tento systém jede na appce Xmeye a na Internetu jsem četl (https://sec-consult.com/blog/detail/millions-of-xiongmai-video-surveillance-devices-can-be-hacked-via-cloud-feature-xmeye-p2p-cloud/), že tyto kamery jsou bezpečnostní hrozba, ale můj táta řekl, že to je nesmysl a mám se na to vyprdnout. Za nějakou dobu poté jsem zjistil, že se mi záhadně zesílil Wi-Fi signál na mém mobilním telefonu (v místech, kde jsem měl původně sotva dvě čárky jsem je měl najednou všechny). Původně jsem si myslel, že je to tím, že se jedná o nový mobilní telefon, ale pak jsem to vyzkoušel na telefonech ostatních členů rodiny a zjistil jsem, že je to to samé. Vinu jsem původně přikládal vypínání 3G a spouštění 5G sítí, což byl ale nesmysl, protože jednak tyto sítě pracují na jiných frekvencích než Wi-Fi a navíc 3G sítě byly vypnuty už v roce 2021 a 5G síť se tu spouštěla teprve letos v červnu a ten problém začal na konci srpna roku 2022. A tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Za nějakou dobu jsem si všimnul, že čárky ukazující příjem/odesílání dat na mobilu vedle ukazatele signálu Wi-Fi téměř nepřetržitě svítí a to i když není zapnuta žádná aplikace využívající internetové připojení. Při sledování sítě jsem zjistil, že datový tok tvoří jen desítky kilobitů za sekundu, každopádně tam přece jenom je. Využití baterie smartphonu je taky podivné, nejvíc energie se totiž spotřebuje v době nečinnosti. A tak jsem čekal a čekal, skenoval jsem síť pomocí ESETU, resetoval jsem v mobilu připojení k Wi-Fi, zkoušel jsem vypnout a odpojit kamerový systém a PROSTĚ NIC. Dle mého názoru se jedná o nějaký dobře ukrytý zákeřný botnet, malware nebo spyware a to jak na straně routeru, tak i na straně mobilů/počítačů/IoT zařízení. Zkrátka nevidím jediný důvod proč by se mi měl sám od sebe zesilovat Wi-Fi signál. Automatickou změnu kanálů jsem vyloučil, to se dělo i před tím a signál se nějak extra nezesiloval. A teď přichází zásadní otázka a to sice jak dále postupovat? Děkuji předem za odpověď.

moc nerozumím, proč do chování své interní sítě zamotáváš komentáře o 3g a 5g.
vysílače wifi síti ukazuje na ntb inssider, anebo mobilní appka, za mnohé: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
bez takového nějakého screenu ani nemá smysl někam psát dotaz.

ukazatel čárek je pouze jednorozměrný indikátor, neřekne ti skoro nic. ten router někdo přemísťoval - nebo nábytek za ním?
a kdybys měl např napadený router, tvé skenování esetem a čímkoli podobným neřekne taky nic.

datový tok tvoří jen desítky kilobitů za sekundu, každopádně tam přece jenom je

všechny dnešní krámy mají stupidní aktualizace jako prvořadou povinnost.
dále si člověk natahá dp pc fůru spyware a kriplware, který se automaticky spuští po startu - a jemu to nevadí. tak ať se nediví.
zatímco z windows jde bez problémů vymlátit (ručně nebo adwcleaner), u androidů nemusí pomoct ani obnova do továrního nastavení.

Firmware routeru jde obvykle přepsat na tovární, hned si zjisti, jestli nebyla nějaká aktualizace. Pak si to budeš muset znovu nastavit.
IoT si zjisti na podpoře výrobce, jestli se to dá resetovat na tovární firmware.
Počítač se dá přeinstalovat nebo obnovit z nezavirované zálohy.
Mobil s Androidem se dá vyhodit.

No a máš rázem čisto, akorát by bylo dobré to udělat najednou. Za jeden víkend to máš komplet předělaný, pokud věříš, že tam nějaký spyware máš.

Uz davno som necital taku znosku blbosti.
Ano, hacker ti zosili wifi signal :D
Ze powifi neustale behaju nejake data je uplne normalna vec, komunikovat to medzi sebou nejak musi.
Zvysok su nezmyselne vykonstruovane konspiracne hluposti.

Naozaj nepleť spolu WiFi a mobilné siete...
že más odrazu lepší signál wifi môže byť aj tým že už nedochádza k rušeniu od okolitých AP...ale keďže screenshot z nejakého wifi testeru si sem nedal, hádať môžeme koľko chceme...

toto si ako testoval:

Při sledování sítě jsem zjistil, že datový tok tvoří jen desítky kilobitů za sekundu...

Vieš sledovať pakety a IP adresy kam/odkiaľ čo ide ???

Ja neviem či do toho naozaj treba ťahať kamerový systém, ale test s vypnutým kamerovým systémom si predsa robil...iste je to China...