Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s pismom pri zobrazeni pdf

V Adobe acrobat otvorim dokument/formular (pdf+xdp) , formular sa mi spravne vyplni datami z xdp.
Ale na inom pc mam v niektorych poliach uplne ine znaky, ale vyplnene to je dobre - len zobrazene je zle - ked dam pravy klik tak v submenu vidim napr. Odstranit "Radovan" zo slovnika, ale zobrazene je napr B u stvorcek paragraf, takze data su ok, len ten font je nejaky rozhadzany. Pozriem do vlastnosti, fonty, a je tam jeden font navyse, ktory sa v tom pc kde sa to zobrazi ok nieje- Aral7, TT, Kodovanie: zabudovane, skutocne pislo:Aral7. Hladal som v pc, nieje take pismo nainstalovane, ani v jednom pc, pozeral som v registroch - nic.
Adobre preintsalovany niekolkokrat, myslel som ze je to verziou . . . nieje.

Tam ohladne fontov nieej ziadna info, ked, tak bude v pdf

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>

<?xfa generator="XFA2_4" APIVersion="2.8.8118.0"?>
<xdp:xdp xmlns:xdp="http://ns.adobe.com/xdp/"><xfa:datasets xmlns:xfa="http://www.xfa.org/schema/xfa-data/1.0/">

Otazka znie, preco sa mi na jednom pc zobrazi info o fonte Aral7 (tam kde je to rozsypane) a na tom kde je to ok, vo Vlastnostiach - pismo tento font chyba

Ved davam Vlastnosti jedneho a toho isteho suboru . . . Ked ten font je obsiahnuty v pdf, tak sa musi zobrazit ci na jednom pc ci na druhom vo vlastnostiach dokumentu

v registrech to může být ve "fontsubstitutes":
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes

jeden font navyse, ktory sa v tom pc kde sa to zobrazi ok nieje- Aral7

každopádně pochybný arial7 asi k ničemu nepotřebuješ.
buď si záznam z registrů pro zálohu vyexportuješ, nebo to nebudeš řešit a ve správě písma jeho záznam smažeš.

Tak sa problem nasiel, v uzivatelskom tmp bol adresar Acrobat_sbx (alebo tak nejako, a v nom desiatky suborov typu Z@ 10B3.tmp, isli vynazat len po restarte, tvarili sa ako fonty akurat zobrazovali nezmyslene znaky na normalnych poziciach pisiem . . . Ale co to bol za adresar, . . . .
Po zmazani zmizol aj zaznam o pouzitom fonte Aral7 z vlastnosti . . . . zatial to vyzera OK
Vdaka za snahu . . .