Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s instalaci WIN XP - se to sekne a dal nejede

Zdravim lidi. Mam notebook acer aspire 1406XC na kterem se snazimnainstalovat XP al emarne.. mam originalni instalacni CD, ale kdyz ho vlozim do mechaniky, tak to zezacatku nacita soubory, kontroluje atd.. ale pak (v useku potvrzeni a odsouhlaseni s podminkami F8) se to sekne a dal nejede... nikdy za cely zivot sem se s nicim takovym nesetkal a ted me to zaskocilo. neivm si rady. mam tuseni ze je opticka mechanika pokazena. zkousel jsem o nabootovani pres Flashdisk, ale bios mi flashdisk nenasel.. to same s externi mechanikou.... pritom bios nastaveny je dobre.
poradite mi s tim?
dik za pripadne odpovedi:-)
Změna předmětu, původně: Problem s instalaci WIN XP (LaKr) (Kráťa)

já se nedíval, poslední roky potkávám jen sata ntb.

pak by to chtělo zkusit půjčit ramku z jiného ntb, jestli tam není zakopaný acer.
nevybavuje se mi zda jde spustit instalace xp s parametry (bez detekce hw), ale protože to nemá disketovku, asi se tím nemá cenu zabývat.
ještě by si prostě chtělo půjčit jiné instalační médium.

vzhledem k neobyčejnému hnusu, jimiž se už tehdy vyznačovaly ntb této proslulé značky, a kvůli použitému procesoru (chod z baterie odhaduju 60-90minut), bych navrhoval novou disciplínu: hod acerem. pro lepší efekt možno zapůjčit skupinám historického šermu, ať to nabijou do praku.

taky si myslim ze to bude neco s RAMKOU.. cekam ted na jinou kterou tam pichnu a uvidime co to udela.. jinak jsem hledat vsude nejake utilitky pod dosem na test ram pameti ale nic sem nenasel.. jenom na HDD neco jako FDISK ale s grafickym rozhranim.. jmenuje se to XFdisk