Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vir nebo nějaká špína?

Pánové, nejsem až tak moc pitomá na počítače ale tentokrát jsem nějak v koncích a proto vás volám o pomoc. Co se stalo.
Začal se mi nějak divně chovat chrome. Nedávala jsem tomu nějak zvláštní prioritu. Šlo jen o takové jakési problikávání okna. Začalo se to dít pak v messengeru ale nic hrozného.
Potom přišel den, kdy mi rychlost internetu spadla na 100Mb/s. Druhý počítač měl ale rychlost 1Gb/s a router byl ok. Šla jsem přeinstalovat drivery od síťovky. Nepomohlo. Odebrala jsem hardware což taky nepomohlo.
Až dnes jsem po delší době nabootovala linux a vidím, že mám rychlost 1Gb/s. Takže ve windows musí být nějaký šmejd. Použila jsem botovací CD od Kasperskyho, esetu a od aviry. Nic se nenašlo a rychlost nejde nijak vrátit.

Porádíte mi co teď?
Děkuji.

na děravý chrome bych automaticky volal antispyware (adwcleaner)
ty boot cd jsou taky fajn.
zkontrolovat, že není nastavena cizí proxy - není to příčina, ale může to být potvrzení nákazy.
nějaké příkazy:

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all

Díky. Adwcleaner mi našel toto:

No malicious services found.

***** [ Folders ] *****

PUP.Optional.AdvancedSystemCare C:\Users\darinka\AppData\Roaming\IObit\Advanced SystemCare
PUP.Optional.Legacy C:\Program Files\Tencent
PUP.Optional.Legacy C:\ProgramData\Tencent
PUP.Optional.Legacy C:\Users\darinka\AppData\Roaming\Tencent
PUP.Optional.SlimCleanerPlus C:\Users\darinka\AppData\Local\slimware utilities inc

***** [ Files ] *****

No malicious files found.

***** [ DLL ] *****

No malicious DLLs found.

***** [ WMI ] *****

No malicious WMI found.

***** [ Shortcuts ] *****

No malicious shortcuts found.

***** [ Tasks ] *****

No malicious tasks found.

***** [ Registry ] *****

PUP.Optional.Legacy HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\FirewallRules|{5F5339C3-E65C-46E2-88E4-552957E218E3}
PUP.Optional.SlimCleanerPlus HKLM\Software\Wow6432Node\SlimWare Utilities Inc

***** [ Chromium (and derivatives) ] *****

No malicious Chromium entries found.

***** [ Chromium URLs ] *****

PUP.Optional.Legacy izito.cz

***** [ Firefox (and derivatives) ] *****

No malicious Firefox entries found.

***** [ Firefox URLs ] *****

No malicious Firefox URLs found.

***** [ Hosts File Entries ] *****

No malicious hosts file entries found.

***** [ Preinstalled Software ] *****

No Preinstalled Software found.

########## EOF - C:\AdwCleaner\Logs\AdwCleaner[S00].txt ##########

Když jsem kontrolovala ten záznam v souvislosti s firewallem tak se jednalo o aplikaci WeChat.
Do karantény jsem šupla vše co mi adwc našel. Dle tvých cmd příkazů jsem si vyresetovala vše.
Po restartu mi chrom sice ještě nějak divně problikne, když ho spouštím ale rychlost se mi vrátila.
Nevím proč ale s čímkoliv od IObit mám neustále jen a jen problémy.
Děkuji Ledníku :-*:-*

SlimWare Utilities Inc

k ničemu. neustálé updaty driverů nejsou povinnost, ani to není k ničemu dobré.

Tencent

zas nějaký čínský shit. aha, ten wechat. ruské a čínské aplikace fak v pc nechcu.

Advanced SystemCare

všechny tzv. čističe / optimalizátory jsou k ničemu. buď jsou "jen" zbytečné, nebo fungují jako spyware.
nic takového nesmí fungovat automaticky, ale vědomně, s rozumnějšími sw.

izito.cz

nic moc vyhledávač, spíš ztráta času.

Po restartu mi chrom sice ještě nějak divně problikne

vypadá to, že z chrome nebyly odstraněné všechny škodlivé extensions, chce to projít podadresáře v profilu.
ale ztráta času, chrome je celá léta spywarechtivý odpad.

Kluci - Obrovskej průser !!!

Síťovka mi přestala fungovat úplně. Nejede nic. Do defaultu jsem hodila vše, i Bios. Nejede. Ve správci systému vidím vše ok. Hlásí mi to, při spuštění diagnostiky, že mám nepřipojenej nebo špatnej kabel. Což je blbost protože z toho samyho PC jsem na netu a teď vám píši, jen mám nabootovanej Linux z druhyho disku. Vrátila jsem Windows o jeden den zpět. Nepomohlo. Rychlost je taky ok. 890 dow., 916 up. Teď jsem v koncích, na prášky a nevím. Pomozte prosím. Děkuji.

ta síťovka je vidět ve správci zařízení (devmgmt.msc)?
v jejích vlastnostech - advanced - speed&duplex - je tam automatická rychlost?
kabel je v pořádku, 8 žil, nepolámaný, zapojení barev 1:1? a píchnout ho do jiného portu routeru?
kdyžtak si pučit jinou pci/pcie síťovku.

ta diagnostika sítě je nástroj celkem k ničemu, neztrácel bych jím čas.

Jako reinstalace Windows komplet? Vážně?

https://www.aomeitech.com/ab/standard.html

Zadarmo.

Ideální postup je takový, že si do PC pořídíš víc disků, na jedno SSD hodíš disk C:, kde budeš mít nainstalované Windows a všechny tvé programy + tam mohou být uživatelská data typu dokumenty, která nezabírají moc prostoru. Druhé SSD třeba D: na hry, pokud hraješ a třetí disk HDD jako E: na větší uživatelská data typu videa a zálohu (image) toho disku C:. Volitelně třetí disk HDD nemusí být v PC, ale jako externí. Podobně hry mohou být na jednom SSD jako systém, ale z důvodu velikosti je potom třeba herní složku vyloučit ze záloh, to umí někdy jen placené varianty těch zálohovacích programů, jak je to u AOMEI nevím.

No a následně si jednou za půl roku vytvořím image toho disku C: a aspoň tři starší nechávám na HDD, v případně velkého problému na PC, nemusím nikdy začínat úplně od nuly čistou instalací Windows.

Jinak, pokud to po reinstalu funguje, tak za to deska od Gigabyte nemůže, to by to nefungovalo ani po reinstalu.