Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpadni aktualizace Samsung Galaxy A33 5G - jak ji odstranit?

Dobry den,

nejak se mi sama nainstalovala naprosto odpadni zmetkovska akutalizace OS Android meho mobilu Samsung Galaxy A33 5G.

Od te doby je cely telefon asi 3x pomalejsi a vetsina aplikaci - vcetne tech vychozich od Samsungu i Googlu - mi nepochopitelne casto pada, seka se, vyhazuje chyby, nefunguje korektne, nektere se ani nespusti nebo hned po spusteni spadnou, ... . Proste hruza a vrchol nepouzitelnosti.

Prosim vas, jak tuto odpadni zmetkovskou aktualizaci odebrat a vratit se k predchozi verzi OS, kdy vse fungovalo aspon pouzitelene a tak jak melo??

Dekuji.

Ohledne factory reset - toto me napadlo jako 1 z prvnich veci, ale potrebuji se zeptat - Pomuze mi to? Tj. Factory reset vrati OS do SKUTECNE TOVARNIHO STAVU I VE VERZI, V JAKE MOBIL VYJEL Z FABRIKY nebo se mi JEN smazou data a moje nastaveni, ktere se JEN vrati na tovarni hodnoty a ZMETKOVSKE AKTUALIZACE ZUSTANOU NAINSTALOVANE i po factory resetu?

Ohledne mych dat - k tem se nastesti dostanu (ale jen pro cteni, po debilni aktualizaci nelze zadna data zapisovat ani upravovat, coz je asi nejzavaznejsi ze 20ti zavaznych duvodu a nekolika mensich duvodu, proc aktualizace musi pryc), tak zaloha do PC pres kabel snad nebude problem :-) .

Dekuji.

Uprimne se mi velmi nelibi i nove zmeny ve funkci a struture Android 13 a to ani kdyby fungoval.

Navic jsem trochu hledal a cetl, ze vic uzivatelu hlasi, ze Android 13 je horsi a problemovejsi nez Android 12 a pozitivni zmeny nehlasi asi snad nikdo. Chci v mobilu to, s cim jsem ho koupil a nechci v nem nic navic jen ke skode, s cim jsem ho nekoupil.

Ohledne mych dat - k tem se nastesti dostanu

Tak je zavčasu zálohuj do PC. Vráti se lze, když odemkneš bootloader. Osobně bych použil nějaký modifikovaný systém. Nejlepší se mně zdá crDroid, ale i AirDroid není k zahození. Klidně to vyzkoušej, ale až budeš mít vše důležité zálohované.

Zaloha do PC probehla plne OK k plne spokojenosti :-) . Bootloader taktez uspesne odemcen :-) .

Poradis mi prosim, jak flashovat Android + co vse k tomu potrebuji + podrobny postup?

Pripadne nejake vhodne webstranky vysvetlujici danou problematiku dostatecne dobre a podrobne a presne i cloveku sice znalemu IT a PC, ale v oblasti flashovani Androidu novacka?

Tj. me schopnosti a vedomosti: programoval a flashoval jsem nekolik jednodussich mikrokontroleru ruznych znacek a druhu i vc. periferii a vse uspesne, ale Android a smartphony tusim ze budou asi tvrdsi orisek a asi bych s tim potreboval pomoct. Prosim.