Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odebrat ochranu proti zápisu na SD kartě

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o pomoc mám na SD kartě složky a soubory, které jsem nahrál na starém notebooku.
Teď jsem vložil SD kartu do nového notebooku a nemůžu s tím nic dělat:
Píše mi to DISK JE CHRÁNĚN PROTI PŘEPSÁNÍ.

Přitom mám zámek na SD kartě odemčený.

Ani jsem to nijak nezamkl.

Moc děkuji za Vaši pomoc

Zkusit jinou čtečku nebo i jiný počítač.
Pokud se karta zamkla sama, udělala to v předsmrtelné křeči a je na čase soubory z ní bezpečně uložit a nepátrat po tom. SD je otázku pár korun (32GB je do 200, 64 do 400), je to spotřební materiál.

Jěstě mě napadá jedna věc: Nemáte tam náhodou exfat?
Pokud ano, tak je možné, že se připojuje read-only kvůli (možná jen domnělé) chybě (po nebezpečném odebrání). Udělal mi to několikrát externí harddisk (vím, co to je bezpečně odebrat, ale těžko dáte bezpečné odebrání, když vám windows hodí modrou smrt v době kdy taky zapisuje na disk), od té doby nechci exfat ani vidět. Nevím jak jedenáctky, ale ani sedmičky ani desítky, ani visty to vyřešit neuměly. Bylo potřeba disk strčít do počítače s linuxem, tam vše fungovalo jak má, a obnovila se i funkce ve windows (přitom soubory byly podle všeho v pořádku).