Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crash počítače

Ahoj,

hrál jsem na počítači fifu a v pozadí aktualizoval wotko a najednou černá obrazovka, větráky na max. Asi po 3 vteřinách jsem ho vytáhl ze zdi (reflex, snad jsem ho tím nezabil). Teď když ho zkouším zapnout, tak naběhne na pohled normálně (všechno se točí, hučí a svítí), ale na monitoru žádný signál. Zkoušel jsem strčit hdmi i do zdířky mimo grafickou kartu (asi s integrovanou grafikou?) ale stále nic. Nevíte, čím by to mohlo být a jak tomu pomoci? Předem díky

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Tak jsem úspěšně resetoval. Obraz už naběhne, ale mám strach že to odnesla grafická karta. Nevidím ji ve správci zařízení a stáhl jsem si program TechPowerUp GPU-Z co jsem našel na netu a ten ji taky nedetekoval. Lze s tím něco dělat, nebo se mám smířit s tím, že je po ní? Děkuji za dosavadní pomoc :)

No nijak jsem s ní nemanipuloval, ale zkusím ji vytáhnout a zase vložit. Větráky se točí normálně. Vidím ji tam jen když rozkliknu možnost zobrazit skrytá zařízení. Je tam vidět jakoby průhledně. Píše to že není připojeno.

správce zařízení ukazuje, co vidí z hlediska desky. když je teď grafika zašedlá, je odpojená z desky = z pcie sběrnice.
to není notebuk, který by mohl přepínat grafiky podle 3d režimu.
ostatně ta porucha nastala během nějaké hry, jistě to pařan sám neodpojoval za běhu.

ale tazatel neodpovídá, že by zkoušel změnit slot, teddy nemá cenu se namáhat s řešením.

Protože tam až na myš nemáš žádný vykřičník ani otazník, máš nainstalované všechny ovladače. (Někdy to mohou být i ovladače generické z Windows update, proto se doporučuje dodržet při instalaci nového PC ten postup, který tu psal Lukáš.)

Jak již jsem psal, grafiku jsi vyndal a zandal, takže to máš zkontrolované, teď zbývají už jen dvě možnosti:

"problém se zdrojem PC nebo prostě je grafika rozbitá a nefunguje".

Ano, vypadá to na rozbitou grafiku, buď tam rovnou strčíš jinou nebo jestli jí budeš muset kupovat, tak bych se ujistil, že je problém v grafice tím, že bych ji vyzkoušel v jiném PC - u kamaráda, ajťák v práci ti ji vyzkouší nebo někde v servisu.