Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to UFS storage?

Zdravim, po dlouhe dobe vybiram telefon a technologie se, jak je zvykem, pomerne posunuly od posledniho nakupu. Vsiml jsem si, ze hodne telefonu nema slot na SD kartu, ale UFS, jakysi nastupce emmc podobny SSD. I po hodinach hledani nevim, jak to presne funguje. Je to nastupce SD karet? Je to kompatibilni? V zasade potrebuji rozsirit uloziste, podarilo se mi najit jakesi UFS karty s kapacitou 32gb, coz je zalostne malo. Mozna jsem ale uplne mimo. Jak narocne je tedy rozsirit uloziste u telefonu bez SD karty s UFS 4.0? Stoji na tom vyber telefonu, zvetseni uloziste je pro me dulezity parametr.
Diky

Asi už chápu, pokud výrobce říká, že slot na kartu není a telefon podporuje UFS, to se v otm případě týká technologie interní paměti, že? 256 většinou mají zařízení, po kterých koukám. Prozatím je to na hraně akceptovatelný, za dalších 5 let nevim..

telefon neni neznicitelny, neztratitelny, neporouchatelny.
ty chces do smrti silazovat vsechna data jen v telefonu, bez zalohy, a proto potrebujes vetsi uloziste, at muzes prijit o vice dat.
to je fak moudre.

UFS je novší spôsob ako je realizovaný zápis/čítanie na pamäťové médium,starší systém zápisu prebiehal tak,že keď sa zapisovalo,nebolo možné súčasne čítať,ufs tento problém odstránil,pamäťové médium umožní súčasne zapisovať aj čítať údaje,pokial sa takto vyrobí pamäťová karta,musí tento spôsob narábania s ňou podporovať aj mikrokontrolér,ktorý bude v čítacom zariadení....ufs nieje o tom,ako rozšíriť uložisko v telefone bez SD karty,keď má integrované interné ufs 4.0 úložisko,to nerozšíriš nijako,keď tam nieje možnosť pridať pamäťovú kartu alebo iné prídavné úložisko,ufs je len a len o tom,akým spôsobom zbytok zariadenia pristupuje a manipuluje s údajmi na ufs úložisku,nie o zväčšovaní kapacity.....