Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padajuci HP Scan

U zakaznika riesim padanie program HP Scan. Ma MFP 428fdw a od urcitej doby (bohuzial nevie odkedy) mu skenovaci program OD HP pada.
Spusti sa a po skonceni skenovanie poslednehodokumentu sa uzavrie.
V Event viewri vidim, ze program crachol s chybou, ktora Googlu nic nehovori.
Pokusal som sa odrazait z toho, ze win dal do popisu chyby .net runtime, takze som aktualizovat net framework na v7, vydanu v 09/23, ale nepomohlo.
Tlaciaren, HP Scan aj ovladace skenra su aktualizovane, boli preinstalovane.
Iny program na skenovanie klient odmieta pouzivat, vraj su zbytocne zlozite.
Dalsi problem na co som tam narazil bola moja neschopnost nastavit skenovanie priamo z MFP. Vytvoril som zdielany adresar, s prislusnymi pravami, ja pouzivam na taketo veci guesta vzdy, ale to blbe MFP stale tvrdi, ze je problem na sieti a mam skontrolovat, ci je zariadenie na siete. PC som am pridaval cez webove rozhranie aj cez hostname, aj cez ip adresu a bez vysledku.
Robil som to uz mnohokrat, tieto MFP z rady 4xx pozna velmi dobre a toto sa mi este nestalo.
Predpokladal som, ze MFP moze pouzivat starsiu verziu smb, takze som tuto povolil vo Windowse, ale nepomohlo.
FW je vypnuty, zdielanie s guestom povolene, otestovany zapis z inych pc, takze tam problem nebude.

Riesil niekto nieco podobne?

skus vytvorit noveho uzivatela s heslom, pripadne pouzi stavajuceho uzivatela a jeho heslo pre pristup do adresara kde maju byt skeny. nastav tam prava na everyone.
skus presadit sken do mailu
posledna moznost je proste povedat userovi, ze sa bud nauci pouzivat alternativne programy (snad najjednoduchsi je irfanview) alebo proste nebude skenovat. Lebo toto mozes riesit 3 hodiny alebo 3 tyzdne a nepohnes sa nikam. tieto velke softwarove baliky HPcka vedia pekne blbnut ked im sibe.

Zkousel jsi to odinstalovat, vycistit nejakym hp nastrojem na odstraneni a nainstalovat znovu?
Ty HP baliky jsou tragedie. Nejradeji instaluju hp ovladace z inf souboru rucne, ale u tech oblud na skenovani to nejde.
Nezusyal v tempu nejaky poskozeny soubor, kvuli kteremu to padá?