Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak obnovit soubor s příponou .tmp?

Zdravím! Nedávno mi nějakým nevysvětlitelným způsobem zmizely záložky z chromu. Podařilo se mi obnovit soubor záložek přes nějaký "recovery" program, ale bohužel se mi tento soubor zobrazuje s příponou .tmp místo html. Poradíte mi, jak obnovit tento soubor do správného formátu tak, abych z něj mohla importovat ty záložky? Díky

Řešení:

priponu .tmp muze mit cokoliv, jde o docasny soubor (temporary).

k prohlizeni slouzi normalni spravce souboru se zabudovanym ascii-prohlizecem. misto toho ascii jde nouzove pouzit notepad.exe
spravce souboru umi zobrazit cely nazev souboru i s priponou, na rozdil od vychoziho nastaveni 20 let neschopneho pruzkumnika.

pro obnovu souboru je uzitecny sw treba recuva.
ale pokud byl po padu systemu puvodni soubor neulozen a po nejake dobe na disku prepsan, obnova se nezdari.

treba firefox si dela historii zalozek, nevim jestli neco takoveho zna i chrome, nepouzivam, na mobilu jsem ted liny googlit.
pokud ta recuva nenasla jiny soubor se zalozlami, je smula a jsi uz bez zalozek.

aby k tomu nedochazelo, musi byt bez chyb souborovy system na disku a taky spravne fungujici disk:
- to druhe zkontrolujes programem crystaldiskinfo, jen vycte udaje z disku, vsechny musi byt modre.
- jestli uz zadnou dalsi obnovu neuvazujes, "kontrola disku" je ve vlastnostech disku c:
- podminkou spravne funkce systemu a diskovych zapisu, bez padu do modrych obrazovek, je funkcni ram. otestujes ji treba internim nastrojem, jmenuje se tusim "diagnostika pameti", viz vyhledavani. nebo existuje instalacka na flashku "memtest86+"

Nevím, jak zjistit, co ten soubor obsahuje. A přejmenovat to bohužel nejde. Není to ve formátu "název.tmp", ale ve formátu "název". Informace o tom, že je to soubor tmp, se zobrazí jen ve vlastnostech a tam to taky změnit nejde. Zkusila jsem to otevřít v programu microsoft edge, ale kromě prázdného okna se mi nic nezobrazilo.

priponu .tmp muze mit cokoliv, jde o docasny soubor (temporary).

k prohlizeni slouzi normalni spravce souboru se zabudovanym ascii-prohlizecem. misto toho ascii jde nouzove pouzit notepad.exe
spravce souboru umi zobrazit cely nazev souboru i s priponou, na rozdil od vychoziho nastaveni 20 let neschopneho pruzkumnika.

pro obnovu souboru je uzitecny sw treba recuva.
ale pokud byl po padu systemu puvodni soubor neulozen a po nejake dobe na disku prepsan, obnova se nezdari.

treba firefox si dela historii zalozek, nevim jestli neco takoveho zna i chrome, nepouzivam, na mobilu jsem ted liny googlit.
pokud ta recuva nenasla jiny soubor se zalozlami, je smula a jsi uz bez zalozek.

aby k tomu nedochazelo, musi byt bez chyb souborovy system na disku a taky spravne fungujici disk:
- to druhe zkontrolujes programem crystaldiskinfo, jen vycte udaje z disku, vsechny musi byt modre.
- jestli uz zadnou dalsi obnovu neuvazujes, "kontrola disku" je ve vlastnostech disku c:
- podminkou spravne funkce systemu a diskovych zapisu, bez padu do modrych obrazovek, je funkcni ram. otestujes ji treba internim nastrojem, jmenuje se tusim "diagnostika pameti", viz vyhledavani. nebo existuje instalacka na flashku "memtest86+"

Právě tu recuvu a mnohé další jsem již zkoušela. Většina z nich byly placené a měly jen zkušební verzi, kdy vám to dovolí jen prohledat pc a najít ty ztracené kousky, ale obnovit to nešlo. V nějakém z nich se mi to ale podařilo a vznikl tak ten soubor s příponou .tmp. Vím, že se jedná o dočasný soubor, ale nejde ho nějak "opravit" či udělat použitelným?

proto nepíšu o mnoha dalších zbytečných sw, ale jmenuju recuvu, která je free.

google máš, jistě sis za tu dobu našla, jak má vypadat celý název souboru s bookmars - prý soubor bez přípony
totalcmd máš, můžeš se f3 podívat jak uvnitř vypadá.
recuva něco podobného nabídla?

co máš vlastně za typ disku, že k takové nehodě došlo?
ten pc zažil nějaké opakované pády systému?