Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Interní disk na fotky a videa

Ahoj,
chtěl bych koupit disk do počítače. Sloužil by převážně na ukládání fotek a videí (včetně 4k 60fps). Prostě univerzální druhý disk do počítače.
Mohl by mi někdo doporučit nějaký model, který je tichý, má velkou kapacitu a je spolehlivý?
Díky za rady

Tiché jsou dneska všechny. Teda záleží na tom, jak použitý počítač a jeho okolí tlumí nebo naopak zesiluje vibrace a na spoustě dalších okolností.
Spolehlivost je věc ošidná (nejde jen o hw, selhat může i sw tím že data poplate nebo uživatel, který něco nechtěně smaže). Disk v počítači je ale jen přechodné médium, data by měla být zazálohovaná i jinde a radši vícekrát. Spíš bych slibovanou spolehlivost hw nahradil více kopiemi, pravděodobnost, že odejde více disků v tak krátké době, že se nestačí vytvořit nová kopie je daleko menší, než že odejde jeden superspolehlivý disk.
Za mě https://www.mironet.cz/seagate-exos-x20-20tb-hdd-35-sata-iii-7-200-rpm-256mb-cache-5y+dp507734/ nebo https://www.mironet.cz/toshiba-enterprise-capacity-mg10-20tb-512e-hdd-35-sata-6gbits-512mb-cache-7-200-rpm-interni-5y+dp562727/ ještě minulý týden stály kolem 7500 tak snad půjde zase cena dolů. Pokud je libo menší, tak zhruba od 14 TB vychází ceny v přepočtu na terabajt rozumně (pod 400 za terabajt).