Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamek slozky

Zdravim.Nejde mi zamknout slozka ve w10 pomoci Lock folder,kde se otevira slozka heslem.Odemknout sla,ale zamknout zase nejde.Do ted mi to fungovalo a ted to nejde.

cls
@ECHO OFF

title ishu

if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK

if NOT EXIST MyFolder goto MDMyFolder

:CONFIRM

echo Are you sure to lock this folder? (Y/N)

set/p "cho=>"

if %cho%==Y goto LOCK

if %cho%==y goto LOCK

if %cho%==n goto END

if %cho%==N goto END

echo Invalid choice. goto CONFIRM

:LOCK

ren MyFolder "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

echo Folder locked

goto End

:UNLOCK

echo Enter password to Unlock Your Secure Folder

set/p "pass=>"

if NOT %pass%== ishu goto FAIL

attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" MyFolder

echo Folder Unlocked successfully

goto End

:FAIL

echo Invalid password

goto end

:MDMyFolder

md MyFolder

echo MyFolder created successfully

goto End

:End

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-do-i-password-protect-a-folder/a6e1a357-c248-44c4-adf0-d1fc02f569b2

attrib +h +s

na průzkumníka to stačí.
obvykle se to řeší přístupovými právy, ale ve světě domácích uživatelů windows je to 25 let sprosté slovo.
pak to bude končit nějak takto:

I locked some folders in folder access, then my system crashed and I had to reinstall the OS.
Now the locked folders open to control panel, and the folders are not shown in the folder access window when reinstalled. Please help!

cvičně si myslím, že i když zapomeneš heslo, že bude stačit nabootovat libovolný live linux / hirens64 a na žádné heslo se tě ptát nebude. to samé ovšem s přístupovými právy.
jde o to neplýtvat delším úsilím nad něčím, co stejně stačí jen na lama-uživatele, jehož svět končí u průzkumníka windows.