Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý notebook, vyplatí se?

Zdravím, zajímalo by mě zda se na dnešní dobu vyplatí ješte jít do starého notebooku na občasné hraní Starších/novejších her, konkrétně Cyberpunk,GTA V, Fortnite,PUBG

Notebook má konkrétne tyto specifikace:

intel core i7 7820HK
32GB RAM DDR4
GeForce GTX 1080 8GB plnohodnotná ..(podle článku a popisu notebooku od alienware)
SSD Samsung EVO 980 1TB
120Hz Monitor

(Alienware notebook), váha 4KG, Zdroj k notebooku má 330W

Cenově okolo 19 000 kč (použitý)

Ma to smysl? Nebo je lepší jít do nějakého RTX 2060 notebooku za 19 000 ? Samozřejmě použitý. Jde spíše o to aby ty hry zvladal co nejlépe, a tak se rozhoduji mezi RTX 2060 6GB notebookem a GTX 1080 8 GB GDDR6 ale podle benchmarku je GTX 1080 od dost lepší.. ale zase starsi...

Děkuji

moc nerozumim tomu vyrazu pred smrti, o notebook bylo postarano vzdy 100%, čištěn pravidelne a podobně, takze moc nevim v jakem smyslu to " pred smrti " bylo psane.
chladit to uchladí, ma 3/4 chladiče a stupně jsou pri maximalni zatezi max okolo 70-80, vetsinou jsou 75 stupnu max. . což je na notebook dobrý, a nikdy to nepresahalo 82 stupnu pri hrani.

Takze nevim jestli tim myslis z je to stary kram uz, nebo ze to neuchladi, nebo?