Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se sám od sebe vypne a hned zapne při hraní jedné hry

Ahoj,
chtěl bych se poradit. Před čtvrt rokem cca jsem si koupil do mého PC novou grafiku, konkrétně se jedná o RTX 4070 Ti od MSI (https://www.czc.cz/msi-geforce-rtx-4070-ti-gaming-x-trio-12g-12gb-gddr6x/364361/produkt).
Vše vypadalo že běží parádně, ale pak jsem narazil na problém u jedné hry a to konkrétně u War Thunder. Hru když zapnu, tak se po pěti minutách PC samo vypne, jako by se vyhodili pojistky a hned se zase zapne a jede normálně. U jiných her mi to nedělá (GTA V, Red Dead Redemptions 2, Sea of Thieves atd..), kdy vše jedu taky na Ultra detaily a myslím, že ty hry jsou daleko náročnější. Zkoušel jsem i u War Thunderu to dát na méně, ale výsledek je stejný.

Moje sestava je:
CPU: I5-12600k
GPU: MSI RTX 4070 Ti
Ram:Kingston Fury Beast Black 32GB (2x16) 3200Mhz
Operační sytém: Windows 10
Zdroj: 650 W

Napadl mě zdroj, že by to mohl dělat, přeci jen má svoje léta, ale všechny ostatní hry v pohodě běží. Neporadil by mi někdo prosím v čem by to mohlo být?
Díky.

CrystalDiskInfo - zkontroluje ti to SMART hodnoty disku - takový samokontrolující mechanismus, vyloučí to možnou chybu disku.

Jinak zkus hru přeinstalovat.

A když nic z toho nezabere, tak je to dost pravděpodobně závada grafické karty, ale ta může samozřejmě být vyvolána nedostatečným napájením ze zdroje. To neznamená, že je 650W málo, ale že může být vadný.

Jinak si ve Windows vyhledej Prohlížeč událostí, může napovědět.

A Zobrazit upřesňující nastavení systému a tam Spouštění a zotavení - Nastavení a tam vypnout Automaticky restartovat.