Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nákup elektroniky od allegro

Nazdar, má niekto skúsenosť s nakupovaním od allegro? Viem že je to veľká ryba v PL a že kúpili MALL a CZC. Mám chaos či kupovať ak je doména CZ/PL, či je to bezpečné pretože to čo vidím je podozrivo lacné. Chcem niekomu kúpiť tento produkt https://www.edifier.com/global/p/bookshelf-speakers/r1380db ktorého štandardná cena naprieč CZ/SK trhom je niečo málo pod 150€. Predáva sa aj osekaný model https://www.edifier.com/global/p/bookshelf-speakers/r1380t za cca 100€. Allegro má ale ten model drahší model DB v cene toho lacnejšieho a teraz neviem či to je len chyba alebo je allegro až takto lacné?

PL: https://allegro.pl/oferta/glosniki-2-0-edifier-zestaw-audio-r1380db-42w-aptx-12721174471
CZ: https://allegro.cz/nabidka/reproduktory-2-0-edifier-r1380db-hnede-13519969032
SK: https://allegro.sk/brzy

Ak je to relevantná ponuka a bezpečný nákup tak určite do toho pôjdem keďže môžem ušetriť cca 50€. PL web môžem vlastne škrtnúť ak by to šlo kúpiť cez CZ lokalizáciu. SK web zatiaľ nespustili. Nikde som nenašiel kedy chcú spustiť SK lokalizáciu. Má niekto skúsenosť s nákupom cez tú CZ lokalizáciu s doručením na SK?

Já beru Allegro jako takový Polský Wish, hromada smetí na obřím smetišti od hromady popelářů. Najdeš tam nějaké produkty za super cenu, ale nikdy si nemůžeš být jistý, že to co Ti přijde, bude v pořádku a kvalitní. Nakoupil jsem tam různé blbůstky, kryty na telefon, apod.. Dražší elektroniku bych si osobně koupil třeba v Alze, radši si připlatím a zboží dostanu do druhého dne, reklamaci vyřídím bezkontaktně přes Alzabox, než abych posílal peníze kdekomu v Polsku, čekal běžně přes týden a bál se, že mi přijde nějaký křáp. Samozřejmě ať si každý nakupuje kde chce, všechno může být v pořádku, ale sám za sebe, nerad nakupuji něco dražšího "v katalogu", kde zboží nabízí stovky různých prodejců a překupníků. Asi jsem už zhýčkaný, ale ten zelenej skřet tu v České republice funguje fakt dobře, je sice uřvanej a otravnej, ale žádný jiný e-shop mi nedoručuje zboží tak rychle a pohodlně. U reklamací si spousta lidí stěžuje, ale já jsem zatím ještě problém nikdy neměl (nakoupeno u Alzy mám už bezmála za půl milionu - jako obyčejný člověk).

To s tou alzou úplne súhlasím. U nás to isté. Nepoznám iný eshop ktorý má tak rýchle doručenie(nemajú pobočku v mojom meste aj tak v priemere stíhajú doručiť do 24hod), prijateľné ceny(častokrát najnižšie) a majú tam dnes už fakt takmer všetko. Agresívny marketing čo má ten ich vrešťan, ignorujem to a práve naopak niekedy keď to počujem niekde v rádiu tak to človeka vie nakopnúť aj pozitívne :-D

Počkám ešte pár dní či to niekde nesplaším nové za prijateľnú cenu. Našiel som CZ eshop BEATman a u nás TAKO. Ak by som sa rozhodol pre allegro tak sem potom napíšem skúsenosť ako to dopadlo.

Ak je to relevantná ponuka a bezpečný nákup tak určite do toho pôjdem

Jenže na Allegro ti z principu fungování nikdo nic nedokáže zaručit, ani samo Allegro. Pokud je nějaké zboží u nás dražší, mrknul bych se různě po světě, začal bych jednoduše Amazonem, za kolik tam stejné zboží nabízí. Pokud by Allegro vycházelo levněji než kdekoli jinde, už je to první věc, kdy bys měl zbystřit, protože nabídka může být problematická.

To není pravda.

Jenže na Allegro ti z principu fungování nikdo nic nedokáže zaručit, ani samo Allegro.

To ani klasický inzerát. Allegro má svoji právní podporu, takže s tím není žádný problém při nedoručení nebo doručení poškozeného zboží. Navíc každý prodejce má na své kartě hodnocení, takže pokud kupuju dražší věc, tak se na to hodnocení vždy podívám.