Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obecné upozornění na aktivace

Názory z jiného fóra:

Cekal jsem, kdy se tu tenhle blabol papouskovany vsemi ceskymi weby ze spatne prelozeneho originalu objevi.
Predpokladam ze cesky zdroj bude Zive, Chip nebo nekde jinde kde maji pisalci problem chapat anglicky text,
ostatni to jen slepe opisuji. Pokud tedy clanek nebyl jiz aktualizovan na zaklade komentaru uzivatelu.

Co se ve skutecnosti ma stat a co se pise ve vsech anglickych clancich o tomto tematu je, ze v nadchazejicim
buildu W11 (asi 24H1 ?) jiz nepujde pouzit pro aktivaci puvodni klice z W7 a W8.

Klice z W7 a W8 pro aktivaci W10/W11 v aktualnich buildech (tzn 22H2) stale funguji, kazdy si to muze overit.

Co by melo zustat funkcni je upgrade na W10 s klicem W7/W8 a pak upgrade z W10 na W11 24H1 a pochopitelne
licence W7/W8 jiz jednou upgradovane na W10/W11 budou fungovat ve W11 24H1.

Bohuzel clanek byl doplnen vymysly autora ktere v anglickych originalech nejsou a ostatni to jen slepe opsali. Za chvili
ocekavam ze z toho nekdo vyvodi ne na jare 2024 prestanou fungovat vsechny verze Windows krome 11.

Vysvětlím to lampičkám.

Microsoft po 26. září 2023 vypnul generování nových digitálních licencí v aktivačním serveru Microsoftu.
A to globálně, dokonce nejen z Win 7/8 na Win 10/11, ale i z Win 10/11 na Win 10/11 (je ale možné, že se to týká jen určitého způsobu např. downlevelGTkey).
Tady to je katastrofa pro piráty, protože přestaly fungovat všechny HWID aktivátory na generování digitální licence. KMS aktivátory fungují stále, na ty to vliv nemá.
Když se teď provede upgrade z Win 7/8 tak nebude Win 10/11 aktivovaný jako doposud, ale musí se nejspíš nainstalovat klíč z Win 7/8, protože se defaultně instaluje generický a ten se nově už neaktivuje digitální licencí na základě GenuineTicket.xml

Klíče Win 7/8 na Win 10/11 stále fungují a funguje i aktivace. Tu by sice Microsoft taky mohl zakázat na straně aktivačního serveru, ale nezakázal. Aktivaci Win 10/11 klíči z Win 7/8 nejspíš nebude řešit na straně aktivačního serveru, ale nejspíš přímo ve Windows v nepodpoře klíče Win 7/8 ve pkeyconfig.xrm-ms od nových verzí Windows po 23h2, v 23h2 ještě pro ty klíče podpora je.

Napsáno na základě dostupných informací a částečně na základě vlastní zkušenosti.

Zdroj obrázku WindowsAddict (tvůrce Microsoft Activation Scripts)
[QYyDcK.png]

Nové info... tak už se objevil nový způsob hwid aktivace, takže piratí jsou zase šťastní .-)
... a ještě upřesním to tučně psané info, co jsem psal původně, MS nevypnul generování digitální licence, ale nově vyžaduje v tokenu PKeyIID, fain je to, že není svázané s HWID, takže z jednoho Windows jde použít jako generické k aktivaci jakéhokoliv hw.

"generátoři klíčů" :-D ... to je poněkud hodně slabomyslná reakce :-)

Negeneruje se klíč, ale generuje se GenuineTicket.xml díky kterému vyznikne nárok na digitální licenci.
Po 26. 9. 2023 je akorát v GenuineTicket.xml vyžadovaný PKeyIID validního klíče schopného aktivace.
Takže tady to už zase funguje (jako kdokoliv si může vygenerovat digitální licenci).

A co se týče "generátoři klíčů".
Na generování všech validních klíčů, které přijme Window na základě pkeyconfig.xrm-ms, slouží docela triviální generátor klíčů, válí se už roky na netu. Tyto klíče jsou z velké části generické, je jich moc, jako to číslo je fakt obrovské, jednička se spoustou nul. Mezi těmi klíči jsou i ty, které jsou schopné aktivace přes aktivační server Microsoftu, jestli je na to nějaký generátor klíčů, který dokáže tyto klíče z té hromady klíčů vybrat, netuším, pokud ano, tak se ty klíče budou chovat úplně stejně jako ty tvé typu druhotná licence bez historie, navíc si myslím, že pokud takový generátor klíčů existuje, tak je to jeden ze zdrojů pro takové prodejce...

co si myslíš ty je fuk.
pro nás co se neživíme generováním klíčů bývá jednoduchý výběr mezi dvěma skupinami prodejců:
- ti z aukra za stovku, kterým to náhodně funguje, a občas je s nimi po roce potíž. co ti budou dělat po 26.9. je mi srdečně jedno.
- a neanonymní prodejci, kteří vedou i fyzické štítky. klíče od nich fungují vždy.

Další tvá slabomyslná reakce.

"neživíme generováním klíčů" ... pokud se někdo živí generováním klíčů, tak jsou to podvodníci, a vygenerované klíče končí mimo jiné i na tebou zmiňovaném aukru nebo u neanonymních prodejců se štítky (ty se falšují).

Co se týče pirátů tak ti generují digitální licenci. Snažil jsem se ti to vysvětlit v předchozím příspěvku. Při generování digitální licence se negeneruje žádný klíč.
Co budou dělat po 26. 9.? Dělají, to jsem taky napsal v předchozím příspěvku, přidali do GenuineTicket.xml PKeyIID validního klíče schopného aktivace a pak takový GenuineTicket.xml generuje digitální licenci i po 26. 9.

Jo, je mi jasné, že je ti fuk co si myslím, já ti ale jen chci vysvětlit to, že tu píšeš slabomyslně a snažím se ti vysvětlit proč je to slabomyslné, ale asi to nepochopíš :-)

Řev z Brna? Já nebydlím v Brně.
Řešil jsem to tvé "generátoři klíčů" a "neživíme generováním klíčů". Nerozumíš problematice, nenecháš si to vysvětlit, je ti to ukradené, já se snažil :-), pro mě za mě, klidně si napiš poslední komentář, jestli tam nebude zase nějaký nový nesmysl jako "řev z Brna" tak to nechám bez reakce.

Já mám pc s win 10, které bylo aktivované. Po výměně procesoru a HDD, chce aktivaci, ale klíčem win7 to nelze aktivovat.
Takže je to zařízlé na straně aktivačního serveru, neboť win 10 kláč akceptují , ale aktivace neproběhne.

Já mám pc s win 10, které bylo aktivované. Po výměně procesoru a HDD, chce aktivaci, ale klíčem win7 to nelze aktivovat.

Aktivaci telefonem jsi zkoušel?

Ty jsi nezadal tvůj microsoftí účet, abys získal digitální licenci Win10?

Sám na tohle expert nejsem, tak bych se zeptal @kacikac, přeci když člověk jednou aktivuje Win7 na Win10, tak získá digitální licenci Win10 a není důvod ji získávat opětovně?

aktivovat w10 klíčem z w7 bylo možné.. nevím, jak je to správně právně, protože s tím bylo nějaký haló.. (MS tvrdí a píše že legální možnost upgrade z w7 na w10 bylo do roku 2016 a to že to nechali bežet do ted kdo ví...) ale aktivační servery MS na klíče z w7 jsou mrtvý...
Takže předpokládám(doměnka) že všichni co si to aktivovali před 2016 tak mají klíče převedené na nové servery mezi licence w10
ti kdo to udělali přes účet MS nejspíš taky nevím nepoužívám to

a ti co to chtěj teď už mají určitě smůlu... takže i přeprodeje ala aukro za 100,- nebo překupy nikdy nevíš jestli berou z vyřazených PC W7 klíče a prodávají jako alá w10... takže už to teď fungovat nebude