Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbity počitač

Ahoj všem,
Před čtyřmi dny jsem nainstaloval do počitače Windows 11. Od té doby mi nefungovaly žadné hry, dočetl jsem se že je zapotřebí v BIOSu povolit TMP 2.0, což jsem provedl ale problém stále přetrvával, našel jsem si dalši rady a opět provedl v BIOSu, pánovi na videu se počítač restartoval a vše fungoval, ale u mě se počítač restartoval a od té doby se pouze zapne ale obrazovka je černá, myš a klávesnice se nerozsvíti, jakoby byly vypnuté. Vyzkoušel jsem restartovat BIOS pomocí baterky na zakladní desce, jednou s diskami podruhe dokonce s odpojenými, dále jsem vyzkoušel jiný zdroj. Myš, monitor i klávesnice jsou plně funkční. Kabeláž jsem procházel a nic rozpojeného není.

Nemáte někdo zkušenost se stejným problémem?
Nebo nějaké další rady?

Předem děkuji za rady.

Musel bys prozradit, co jsi skutecne v BIOSu prenastavil.
Tipnul bych, ze jsi prepnul z UEFI na Legacy, od te doby ti to prestalo bootovat (najizdet system).
Stejny problem bude po resetu BIOSu

To, ze ti nejdou hry, neni BIOSem, ale chybejicimi ovladaci v operacnim systemu.

Nejrozumnejsi by bylo zanest to nekomu, kdo vi, co dela.

UEFI jsem tam již měl, přepnul jsem CSM support na DISABLE, otevřela se mi možnost secure boot. Kde jsem dal secure boot mood na custom, dále jsem otevřel key management a updatoval jsem platform key (PK). Tim jsem skončil a nastalo to co jsem psal ve zprávě předtím.

Jenže když už studuješ návody na internetu, tak musíš vědět, že přepnutím něčeho v BIOSu rozbiješ bootování.
Systém je nainstalovaný na nějaký stav, ty ho změníš a systém nenastartuje, protože současný stav neodpovídá tomu, co jsi tam měl.

Vrať to zpět do stavu, ve kterém to fungovalo a začni zjišťovat, proč ti nejedou hry.
Ani zapnutý TPM modul, ani hrátky s key managementem za to nemohou.
Pokud nejedou hry, chybí podpora DirectX, ovladače grafiky a další věci, které se při přechodu na Win 11 nedoinstalovaly automaticky nebo se přepnuly na standardní ovladače.
Takže první krok je správce zařízení a kontrola, zda něco nechybí.

V tom případě musíš zkoušet tak dlouho, až to naběhne.
Další možností je nastavit BIOS, jak by měl být - secure boot + UEFI, stáhnout si aktuální obraz OS, nabootovat a nainstalovat. Když stáhneš stejnou edici (profession/home), pak můžeš nainstalovat se zachováním programů a souborů

Pokud vím, tak vypnutí TPM je (aspoň zatím) jedním z mála způsobů, jak se vnucení jedenáctek vyhnout. Jistě m$ časem přijde na způsob, jak ten šunt vnutit i takovým uživatelům.
Bude potřeba zjistit, proč ty programy (tady hry) nefungují. Jinak střílíte naslepo.
Ptal bych se za a dodavatele nebo výrobce operačního systému, za b dodavatele nebo výrobce těch her (možná v opačném pořadí). Reset biosu a podobné věci asi ničemu neublíží (ostatně kdo jede s jiným než default nastavením), ale problém to nevyřeší. Jako první bych hledal na stránkách příslušného programu. Je občas překvapením, že člověk není s takovými problémy první.