Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho vydrží zabaléný iPhone

Zdravím vás.
Věděl byste někdo jak dlouho vydrží nově zakoupený zabalený iphone z obchodu ve stavu, kdy půjde spustit a aktivovat?

Jedná se mi o to, když například koupím nový telefon a v originálním obalu ho vezmu a uschovám na rok někam do skříně.
Jestli když ho po tom roce vezmu a zapnu, tak baterie ještě bude schopná fungovat.

Stalo se mi totiž, že jsem rozjížděl telefon, který byl 7 let nikdy neotevřený a uskladněný a baterie již nešla nabít - musela se vyměnit.
Chápu, že 7 let je dlouhá doba (tam je to asi jasné), ale třeba se zde najde někdo, kdo to třeba rozbalil až po tom roce a fungovalo/nefungovalo mu to.

Díky

Apple teď vyřadil z nabídky kompaktní iPhone 13 mini. Tak do měsíce dojdöu v obchodech zásoby (totéž se stalo před 5 lety při vyřazení iphone SE 2016)
Já mám telefon Iphone SE 1 generace a jako další chci taky nějaký kompaktní telefon. Tak jsem si řekl, že si koupím ten iPhone 13 mini do zásoby.
Ten první ještě funguje, ale když třeba za půl roku (za rok) přestane fungovat, tak ten kompaktní už nebude na trhu. Mobily z druhé ruky nechci.

Tak snad je to vysvětlení pochopitelné :-)

že si koupím ten iPhone 13 mini do zásoby.
Ten první ještě funguje, ale když třeba za půl roku (za rok) přestane fungovat, tak ten kompaktní už nebude na trhu. Mobily z druhé ruky nechci.

neni prece zadny problem ho kazde 3 / 6 mesicu vzit do ruky, nabit na 100% a zase ho uskladnit

Ten 1 rok bude přibližně mezní hodnota, potom by to už chtělo to začít nabíjet. Jenže na stoprocent ti to nikdo nezaručí, takže určitě si myslím, že čím dříve to otevřeš tím lépe. Na zboží, které je právě podmíněno nějakou rychlou spotřebou nebo nutností nabít a podobně, kam patří i baterie, se vztahuje záruka 6 měsíců od data prodeje. Logicky bys teda měl po dobu půl roku být v pohodě, protože to musí jít vyreklamovat, ale dál už je to na tvé triko.

Já bych na tvém místě prostě koupil iPhone 13 mini, začal ho používat a starý telefon bych si naopak nechal jako záložní, kdyby náhodou ten nový odešel dřív, tak pořád budeš mít ten starý, který bude třeba dočasně použitelný. Co je nutné ale u toho starého dělat, pravidelně ho dobíjet. Moje zkušenost je taková, že když starý telefon mám vypnutý a jednou za půl roku ho dobiju, baterie není úplně vybitá a teda nemám problém. :-)

S timhle nemam zkusenost, ale mam zkusenost s necim vicemene podobnym: dobijeci akumulator ke zdravotni pomucce. Bylo mi jednou receno, ze maji "trvanlivost" dva roky od vyroby (mysleno v pripade, ze nejsou vubec vybalene). Vzhledem k tomu, ze se jedna o Li-ion akumulator, tj. totez jako v telefonech, si myslim, ze by to u toho telefonu mohlo byt podobne.

Ale jak uz tu nekdo psal, v pripade telefonu je rozumnejsi si ho proste koupit a zacit pouzivat.

Pokud nebude někde na půdě v extrémním horku nebo naopak v extrémním chladu, tak s tím problém nebude. V ideálním případě se mobily před delším uskladněním nabíjejí na cca 75% kapacity baterie. U dnešních baterií není se samovybílením takový problém, takže při správném skladování a dodržení teplot +- problém nebude. Určitě ho ale nenabíjej na 100% a nechoď pod 60%, pak to bude bez problémů.

nepoužitá skladová zásoba-originálne zapečatené balenie,iphone 6s rozbalený v novembri minulého roku,baterka 52%,funguje normálne do dnešných dní.........apple magic mouse s integrovanou lion baterkou,rok výroby júl 2020,rozbalená teraz ,stav baterky 58%........netvrdím,že je to pravidlo a že platí generálne pre všetky apple výrobky za každých okolností.......