Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade win7 na win10

Obuvnik chodi bosy a v tomto pripade ja, co som upgradoval desiatky Win7 na Win10 a dokonca aj ked som dostal chybu 0x80072f8f-0x20000 tak som si vzdy poradil.
Moj dedusko pocitac, s ktorym este chcem nejaku dobu koexistovat by tiez rad presiel na Win10, ale pri pouziti Medial toolu dostanem chybu 0x80072f8f-0x20000.
Nepomohl ani easyfix balik, ktory doteraz vzdy zabral ani nic z tychto woodo navrhov.
https://ugetfix.com/ask/how-to-fix-media-creation-tool-error-code-0x80072f8f-0x20000/
Skusal som to obist instalaciou z Win10 ISO (najnovsi H2), ale ta mi ponukne len moznost zachovania suborov a nie aj sw. Na prenose svojho personalizovaneho sw urcite trvam, pretoze sa mi nechce robit cistu instalaciu a vsetko zase pracne prenasat.
Urcite musi existovat nejaka finticka, ktora mi usla...vsak ano?

Robíš chybu. Obnov primárnu a aktívnu partíciu x64 W7 zo zálohy do pôvodného stavu, vyčleň si nový oddiel pre W10/11 x64 na ktorý z ISO W10 nainštaluješ dualboot; W7+W10. Desina bude sekundárny OS s čistým štítom.

Ak skryješ a odstrániš písmená oddielov s OS, nebudú sa oba OS po reštartoch vidieť pre prípadného záškodníka s nekalými, zaječími voumyslama.

Neviem, či bude fungovať aktivátor desiny; thk.003mk6_pw.zip z githubu.

rufus-3.8.exe dokáže z ISO W11 pri výrobe USB bútovačky vykuchať TPM pre starší HW.

Ak máš MBR zavedenie na primárnom oddiele, je možné vyrobiť iba tri aktívne partície pre OS+jedna systémová, primárna pre x64 (dokopy teda štyri aktívne oddiely).

W7 normálne funguje na nete so stále aktualizovaným browserom zn.: Mozilla, FF 115.3.1 esr (64-bitová verzia) a domácim PK Thunderbird 115.3.1 (64-bitová verzia).

Skus záplatovat w7 nižšou verziou, od 1709 týmto xindlom, batka obsahuje všetky verzie W10, je nutné vypnúť Firewall ak je nastavený v interaktívnom režime lebo batka potrebuje Powershell: https://lnk.sk/ovwp

No ale ak máš flešový pevný SSD v starom HW, reštart medzi dvoma vyladenými OS "dualboot" je otázkou pár sec. Do čistej desiny si môžeš nacpať nový obslužný SW, ktorý už nesedí vo W7.

Naco zaplatovat? Steam jasne pise, ze po novom roku si uz ich klienta nespustim, moj oblubeny mRemoteNG v starsich verziach pravidelne nevedel nacitat db, ci padal kvoli nejakym chybam a v novsich verziach uz tymto neduhom netrpi...ale novsie verzie uz pod Win7 nejdu instalovat....mam pokracovat?
Odolval som dlho, ale uz tych tlakov bolo privela a win7 by bol pre mna coraz vacsim kompromisom.

To je nějaké sebetrýznění přecházet z jednoho nepodporovaného systému na jiný nepodporovaný systém? Jaký to má mít smysl? Buď zůstaň na WinXP nebo, pokud nepotřebuješ nutně Windows kvůli nějakému zastaralému programu, tak prostě přejdi na podporovaný linux. A samozřejmě můžeš přejít i na Windows 11. Používat se to dá, sem tam je tam nějaký bug, ale většinou se to dá přežít.

člověče, ovládej se. k čemu ti ta tzv. "podpora" je? že ve win10 mrchosoft rok opravoval chyby v rdp? a bylo to v r.2019 - kromě toho průseru co pro tebe udělal předtím nebo potom?
máš pod rukama systém, ze kterého si ms udělal svůj toaletní papír. on rozhoduje, co zase zprasí a ty po něm musíš opravovat.
z bývalého defenderu je dnes otravný molochový nevypnutelný shit.
kompatibilita skriptů/registrů je u nich sprosté slovo.
ze zdravotního hlediska je dlouhodobě nejhorší mít trvale bílé mžikající pozadí - schválně hádej, kdo a od které verze win i office to zprasil miliardě uživatelů?