Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna routeru

Dobrý den, je možnost změnit router když neodpovídá kabel ? Potřeboval bych z dsl kabelu rj11 přejít na ethernetový. Je mnoho dobrých routerů, ale nemají dsl rj 11 na připojení. Routery mají mnoho antén a snad stabilnější a větší dosah než ten co máte od poskytovatele O2. Nebo to zrušit a zavést za stejnou cenu 10x rychlejší internet přes optiku, ale i tak bych řešil router, protože nebudu celý život platit 70-100 kč měsíčně za router když za 3000 kč pořídíte podle mě lepší. Otázka teda zní : Lze převést internet z dsl kabelu na ethernetový a následně do routeru abych měl lepší signál než který je z routeru od poskytovatele ? Pokud existuje, jaké je to zařízení ? Děkuji, přeji hezkou neděli

nelze připojit DSL signál přímo do routeru. Nejprve se musí dekódovat modemem nebo terminátorem... tedy nějakým DSL přijímačem...
Vysílací výkon je dán normou na 20dB tedy na 100mW. A je jedno kolik má router antén. Bavíme se o 2,4GHz který se šíří lépe jak 5GHz. Mimochodem starší zařízení ani 5GHz WiFi nemají.

jednu věc ti kolegové popsali: místo tvého staršího dsl routeru použít jen modem/terminátor.
a za druhé: za něj si dáš druhou krabičku = tvůj vysněný ethernet router, a hlavně: nebudeš ho mít na obvyklém nevhodném místě kdesi za dveřmi v rohu bytu, ale ten už si umístíš někam, kde ti nejlépe vyhovuje připojení lan kabelů nebo pokrytí wifi v bytě.