Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nazov pripojeneho zariadenia

Mam k ntb pripojeny repl. portov lenovo thinkpad Universal USB-C dock type 40AY
Donedavna sa aj tak hlasil, 40AY v Bezpecne odstarnit a odpojit zariadenie . . . . Teraz sa hlasi ako Realtek USB GBE FAmily controler . . . .
Ako by som vedel vratit povodny nazov?

Ale mozem, ale ma to stve . . . odpajam disky a ked tam bolo AY20 tak to lepsie vyzeralo :-) a bola to pravda . . . ale otazka, hlasi sietovku, ale je tam aj zvuk, aj DP a hdmi, 6 usb . . . tak preco si vybral zrovna sietovku ?

Teraz este na to pozeram, je to cele rozsypane . . . otvorim Zariadenia a tlaciarne, a tam okrem inych su v zariadeniach 2 polozky Realtek USB GbE Family controler, obidve maju obrazok RJ45 s kablikom usb-A, u jednej je stav: pripojene k rozhraniu 3.0 a na pravy klik mam popup menu Nastavenie siete, ta druha nema stav, a na popup mam Nastavenie zvuku . . . :-)

Tak to netuším, já používám pořád dnes už skoro zapomenutý Win 7. Asi by zabral bod obnovy do doby, kdy to bylo podle Tvých představ a neinstalovat veškeré aktualizace, ale jen bezpečnostní záplaty. Já měl kdysi na svém PC Win10 na zkoušku a nepřišel jsem tomu na chuť, to samé s Win 11. U Win 11 jsem ale musel upravit instalačku, aby šel vůbec nainstalovat. Po týdnu jsem se vrátil zase k WIN 7 a používám ho pořád...

Doinstaluj ovladace toho docku : https://support.lenovo.com/cz/cs/downloads/ds548947-thinkpad-universal-usb-c-dock-fw-package-tvsu-only
Co vidis je RTD chip v tom docku. Ale pripadne mi to jako zbytecne zaobirani se nejakym ID kdyz vse funguje.
Stahni si USBDeview https://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html kdyz se chces divat na nazev zarizeni v USB portu aby "tam bolo AY20 tak to lepsie vyzeralo"..

PS: Jelikoz nejde o zady problem, jine ovladace bych neinstaloval a ani nepreinstalovaval.

Dik, ale v odkaze niesu ovladace, ale len fw (ten mam akyualny)
USBDeview som pouzil prve, ale vidim tam prd :-) desiatka zariadeni, a nevyzna sa v tom ani diva svina :-) AY ziaden . . . je tam sietovka, zvukovka . . . porty na kedysi pripjeny telefon . . .