Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC a jeho hodnocení

Ahoj zdravím,

Rád bych slyšel vaše rady ohledně mojí sestavy, kterou plánuji po novém roce.
Základem bylo pro mě neinvestovat spousty peněz. Prodám tedy svůj starý setup za nějaký 11.000,- a k tomu chci dát nějakých 12-14.000 ,- maximálně.

Vždycky jsem stavěl svoje stroje na Nvidii, ale nyní jsem přesvědčený o AMD.

Můj navrhovaný setup:

GPU: RX 6800 XT(bazarová se zárukou) verze TUF Gaming / Midnight Black / XFX 9 750,00 Kč
CPU: AMD Ryzen 7 5800X (nové) 4 800,00 Kč
CHLADIČ CPU: Artctic Freezer A35 A-RGB (nové) 500,00 Kč
HDD: NVMe WD Blue 1TB 600TWM (nové) + 1 TB CRUCIAL BX550 (již mám) 1 300,00 Kč
RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL18 VENGEANCE RGB PRO SL White (nové) 2 000,00 Kč
MB: GIGABYTE B550M DS3H AC (nové) 2 400,00 Kč
PSU: Corasair CV650 dual EPS - 650W (nové) 1 599,00 Kč
Chlázení: 3x ARCTIC P12 PWM PST ACFAN00170A 405,00 Kč
Case: NZXT H5 Flow CC-H51FW-01 bílá (nové) 1 800,00 Kč
Rozbočovač: ARCTIC Case Fan Hub (nové) 200,00 Kč
celkem 24.754,00 Kč

Rád bych znal odborné názory, jelikož nejsem odborníkem, ale nejsem ani nováčem a kolem PC se motám víc jak dvě dekády, nicméně jsem stavěl PC naposled před 4 lety.
Děkuji za všechny doporučení a odpovědí.
:)

Matěj

Samozřejmě pokud se podívám po AM5 socketu tak je to cenově trochu jinde.
Nejsem žádný hardcore hráč, ale myslím, že několik let by mi ten setup mohl na AM4 socketu s DDR4 vydržet bez nutnosti utrácet za desku 5k+ nebo ne ? :)

Ahoj zdravím,

Rád bych slyšel vaše rady ohledně mojí sestavy, kterou plánuji po novém roce.

Pokud plánuješ sestavu po novém roce může se stát, že deska už nebude protože AM4 se v podstatě doprodává. Takže bych si desku koupil už teď.
Já třeba přemýšlím jestli nevzít jednu náhradní. Přijdeš teda o tři měsíce záruky pokud to bude ležet doma.

Procesor bych občas hledal i na bazoši. Mohl bys ušetřit 1800.

Nvme disk bych koupil lepší (čti s dram cache). 1TB za mě naprd, průměrná velikost lepší hry je okolo 100giga.

Ve skříni mají být dva ventilátory, ty chceš koupit další dva. K čemu ?

Ahoj, děkuji za odpověď.

To jsem nevěděl (to ohledně AM4) ještě mám nějaké projekty, který dojedu na svém starém PC a myslím, že snad na přelomu listopad/prosinec ještě desky s AM4 budou k dispozici.
Na bazoši budu brát grafiku - zatím je takhle kupuju a nikdy nebyl problém. Vybírám osobní předání a záruku min. 14 dní na odzkoušení podepsanou prodejcem a nikdy nebyl problém (jinak jsem chtěl mít ostatní věci v záruce)
1TB NVMe jsem volil proto, že mám 2x SSD 1TB (byť to není NVMe), říkal jsem si, že mi to bude stačit. Jaký disk by jsi mi doporučil v podobné cenové relaci ?

Kvůli lepší airflow. Dva přední a dva na vršek casu aby tahal vzduch předem a vypouštěl vrchem. Mám to takhle ve svém aktuálním PC a nemůžu si stěžovat.
Myslíš, že je to zanedbatelný ? 2 vs 4 větráky ?

Díky