Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extender síť vs router síť

Dobrý den,
mám takový dotaz.
Koupil jsem zesilovač/extender sítě a ten jsem zkonfiguroval s mým routerem s názvem sítě třeba WIFI 1. Zesilovač si vytvořil novou síť WIFI 1 EXT. Tak se chci zeptat, protože na tu původní se už nelze připojit a jde se připojit pouze na tu novou síť WIFI 1 EXT. Je to normální? Extender byl totiž nouzová pro jednu místnost, kde je špatný wifi signál, jinak všude bych rád využíval normální router připojení přes wifi, jelikož ty extenders žerou strašně rychlost internetu, která je tak 6x menší pak.

TL-WA854RE: to je krám bez lan vstupu, takže pouze režim repeater.
kdybys měl nějakou appku, viděl bys jaké sítě vysílají, a případně jak silné:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
podle obrázku wifi z routeru vysílá stále, otázka je zda se nezměnilo zabezpečení po připojení repeateru, proto bych uložené připojení v mobilu smazal a znovu ho připojil.