Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python - kurzy

Zdravím,

Byl by mi někdo schopen doporučit pro něj nejlepší způsob jak se naučit tento jazyk?
ideální stránky/aplikace/online kurzy (ano, nejsem fanoušek tištěného)

zkusil jsem learnpython.org ale musím říct že tak příšerné nevysvětlení jak vlastně která fce/příkaz funguje muselo snad odradit každého kdo tu stránku vyzkoušel.

Jak jste se učili vy?

Anglicky mluvím plynule, nehledě na to že u jazyků je to jedno když se termíny ani nepřekládají.
S čím mám ale problém je chaotické nevysvětlovaní jak jaká fce funguje. Měl jsem pocit jak kdyby jsem přešel na další list a najednou to přeskočilo 5 kroků. Absolutně nevysvětlení jak funguje syntax (což je doslova hlavní důvod proč ty kurzy chci)
Naštěstí jsem ale našel podstatně lépe vysvětlující kurzy na Zenva
learnpython.org je prostě podřadná stránka